Все  |  06.01.19  |  неділя
 

ПЦУ тепер має Томос про автокефалію

У неділю, 6 січня, у Стамбулі відбулася урочиста церемонія передачі томосу про автокефалію ПЦУ.

Про це повідомляє "ГОРДОН".

У храмі Святого Георгія в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вручив сувій із томосом про автокефалію Православної церкви України та жезл настоятелю ПЦУ Епіфанію.

На урочисту церемонію прибула українська делегація, очолювана президентом України Петром Порошенком.

Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві відбувся об’єднавчий собор, на якому було створено Помісну українську церкву. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату, Української православної церкви Московського патріархату і Української автокефальної православної церкви. УПЦ МП не підтримала собор, в ньому взяли участь тільки два митрополити УПЦ МП: митрополит Вінницький і Барський Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Настоятелем новоствореної церкви став митрополит Епіфаній. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив Епіфанія на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу. 5 січня Варфоломій в патріаршому храмі в Стамбулі підписав томос про автокефалію ПЦУ.

Президент України Петро Порошенко опублікував переклад томосу про автокефалію Православної церкви України. Згідно з текстом томосу, митрополиту Київському не дається право засновувати парафії за межами України, а також він повинен щорічно збирати архієрейський собор. При цьому митрополит Київський отримав місце в диптиху слідом за настоятелем православної церкви Чехії та Словаччини.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах