Приватизація  |  25.09.19  |  середа
 

Суд став на сторону Коломойського у справі щодо приватизації «Дніпроавіа»

Госпсуд Києва відмовся забрати компанію в олігарха і повернути її державі

Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Фонду держмайна України (ФДМУ) до ТОВ «Галтера» в справі щодо розірвання договору купівлі-продажу 94,6% акцій «Дніпроавіа» від 28.08.2009. Про це повідомляє Finbalance.

Свій позов ФДМУ мотивував неналежним виконанням «Галтерою» (цю компанію пов’язували з «приватівцями») зобов’язання передати злітно-посадкову смугу, радіомаячну систему та земельні ділянки, на яких вони розташовані, у власність держави до 02.09.2014. Також за оцінками ФДМУ, «Галтера» із передбачених 882,1 млн грн інвестицій до 31.12.2014 для оновлення аеропорту «Дніпропетровськ» (у т.ч. для реконструкції злітно-посадкової смуги) внесла лише 142,1 млн грн.

Госпсуд м. Києва, що Кабмін лише 04.11.2015 визначив держорган, якому мало бути передане відповідне майно. При цьому з квітня 2014 року (тобто від початку АТО) аеропорт використовували військові, через що не було можливості здійснювати реконструкцію об’єкта. Також суд критично оцінив аргумент ФДМУ, що відповідні роботи могли бути проведені до квітня-2014, адже договором про приватизацію «Дніпроавіа» не було визначено дати початку реконструкції, а тому ТОВ “Галтера” мало право на власний розсуд її визначити в будь-який проміжок часу до 31.12.2014.

«Невиконання пунктів договору щодо внесення інвестицій у повному обсязі відбулося не через недобросовісність відповідача, а із незалежних від нього причин, через проведення антитерористичної операції на сході України із березня 2014 року, що унеможливило своєчасне завершення Інвестиційної програми»,

– вирішив суд.

Про це повідомляє mind.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах