Приватбанк  |  16.01.18  |  вівторок
 

НБУ розповів про хід розслідування в справі "Приватбанку"

Незалежне дослідження американського детективного агентства Kroll підтвердило, що раніше банк був об'єктом численних махінацій.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Детективами встановлено, що кошти банку виводилися шляхом покупки активів і фінансування різних бізнеспроектів, пов'язаних з екс-власниками "Приватбанку" як на території України, так і за кордоном.

Джерела походження кредитних коштів ретельно маскувалися, так само як і їх реальне призначення, що має характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів. Обсяг операцій і швидкість їх проведення, відсутність обґрунтованої економічної зв'язку між особою, що погашають кредит і початковим позичальником, а також широке використання офшорних компаній спеціального призначення, свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів.

Крім того, в результаті розслідування детективи виявили "банк в банку". Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем і виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині ПАТ "Приватбанк". Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів і сприяла руху коштів по сотням кредитних договорів на мільярди доларів США в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. До цієї тіньової банківської структурі були залучені сотні працівників націоналізованого банку.

У процесі вивчення структури кредитів і системи управління ними була виявлена тіньова банківська структура, функціонування якої було направлено на управління корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб. Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувалися для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов'язаних осіб (циклічне перекредитування). Вона забезпечувала здійснення транзакцій з метою приховати джерело і справжнє призначення кредитних коштів, створюючи видимість звичайного клієнтського банку. Банк залучав кошти українських та іноземних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

Для того, щоб якомога довше приховувати значний ризик, що виник при кредитуванні пов'язаних осіб, "Приватбанк" неодноразово надавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану, що могло бути досягнуто завдяки систематичній фальсифікації фінансової звітності колишнім менеджментом банку.

Що стосується балансу активів і пасивів банку, то відповідно до проведеного розслідування, до моменту націоналізації банку в грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля були надані сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. В кінця 2016 75% кредитного портфеля були консолідовано в кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами. Більшість з них не погашаються і є простроченими, що призвело до збитків банку мінімум в 5.5 млрд доларів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах