Прокуратура  |  14.07.13  |  неділя
 

Виявлено чергові порушення при підготовці до Євро-2012

За фактами зловживань з боку посадових осіб держпідприємства "Дирекція з будівництва об'єктів Євро-2012" і низки підприємств-підрядників було відкрито десять кримінальних справ.

Кримінальні провадження прокуратура Львівщини відкрила за результатами прокурорської перевірки, що тривала протягом півроку. За словами начальника прес-служби прокуратури області Мар'яни Гайовської, кримінальні справи відкрито за ч. 2. ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 2, ч. 4, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу ("зловживання владою або службовим становищем"; "службова фальсифікація"; "привласнення або розтрата коштів").

Винним загрожує позбавлення волі на термін від семи до дванадцяти років. Гайовська також зазначила, що внаслідок зловживань держава зазнала збитків на загальну суму 9,2 млн грн.

В.о. начальника управління із захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Львівської області Любомир Процак пояснює, що посадові особи держпідприємства вносили завідомо неправдиві дані в документи, завищуючи вартість робіт. За словами Процака, вони просто привласнювали собі бюджетні кошти.

За інформацією прокуратури, зокрема завищили вартість робіт, які виконував підрядник ТОВ "Альткомкиївбуд" під час будівництва стадіону "Львів-Арена" та реконструкції комплексно-спортивної бази Львівського державного університету фізичної культури. Завищену суму посадові особи ДП "Дирекція з будівництва об'єктів Євро-2012" перерахували і підряднику "Альтіс-холдинг" під час будівництва стадіону у Славському. Така ж ситуація склалася і з аеропортом ім. Данила Галицького, де підрядником було ТОВ "Дорожнє будівництво" Альтком ".

Колишній директор департаменту Євро-2012 Львівської міськради, який нині обіймає посаду в.о. начальника управління транспорту міськради, Олег Засадний стверджує, що відповідальність за розподіл бюджетних коштів лежала на держпідприємстві, яке зараз перебуває на стадії ліквідації. Засадний також запевняє, що міськрада Львова не причетна до цих справ, бо не була розпорядником бюджетних коштів. За його словами, вона відповідала лише за безпеку, медицину, транспорт та маркетинг.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах