Прокуратура  |  16.04.19  |  вівторок
 

Пожежу в Нотр-Дам де Парі вдалося загасити

Собор Паризької Богоматері в Парижі горів близько 9 годин. Основний каркас і реліквії вдалося врятувати. Пожежу вдалось загасити.

Про це повідомляє французьке видання Le Figaro.

Протягом 9 годин пожежники повністю ліквідували осередки займання в соборі.

"Пожежу загасили. Ми будемо продовжувати стежити за залишковими вогнищами й охолоджувати гарячі конструкції, в тому числі опорні, щоб полум'я не відновилося", - передає слова представника пожежників Габріеля Плюс видання.

Основні конструкції собору, що не знищив вогонь, пожежники продовжують охолоджувати.

За ствердженням іншого французького видання Le Parisien, пожежа "частково ліквідована".

Нотр-Дам де Парі загорівся близько 8-ї години вечора 15 квітня. Згорів дах та завалився шпиль, вогонь поширився по всьому собору. Тільки через 6 годин пожежу вдалося загасити, до ранку її повністю ліквідували.

Пожежу гасили 400 пожежників, один з котрих постраждав. Рятувальникам вдалося вберегти головні реліквії собору, зокрема, Терновий Вінець Ісуса Христа.

Причини загоряння наразі невідомі. За попередньою версією, пожежу могли спричинити реставраційні роботи, які велися в соборі з квітня.  Прокуратура Франції розпочала розслідування за фактом "заподіяння неумисної шкоди". Вже допитані будівельники.

Інтер'єр собору не сильно постраждав. Збереглися хрест і вівтар. Влада Франції  обіцяє відновити собор, у країні вже почався збір грошей на його реставрацію.

"Нотр-Дам де Парі у вогні. Це емоції усієї нації. З думками за всіх католиків і усіх французів. Як усі наші співвітчизники, я із сумом сприймаю, сьогодні увечері, як горить частинка нас, - написав Макрон у Twitter.

Президент Франції терміново приїхав увечері 15 квітня до палаючого собору. Через трагедію він відклав своє телевізійне звернення до нації, у якому мав назвати кроки для подолання соціально-економічної кризи у країні.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах