Президент україни  |  04.06.19  |  вівторок
 

Зеленський перебуває у Брюсселі з першим робочим візитом

У Бельгії глава держави зустрівся з керівництвом Євросоюзу та НАТО.

Президент України Володимир Зеленський здійснив першу закордонну поїздку. 4 червня він поїхав з робочим візитом до Бельгії для зустрічей з керівництвом ЄС та НАТО.

Як передає ВВС, спочатку він зустрівся з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером. вони потисли руки у присутності журналістів.

Перед переговорами хтось із журналістів поставив Юнкеру запитання: чи не сумує він за своїм другом Петром Порошенком.

"У мене є новий",

- відповів президент Єврокомісії.

На що Зеленський додав:

"Я кращий. Новий кращий за старого".

Про деталі переговорів Юнкер та Зеленський не розповіли журналістам, втім, в Адміністрації українського президента зазначили, що Зеленський зустрівся з президентом Єврокомісії, щоб "підтвердити незмінність європейського та євроатлантичного курсу України і подякувати за особливу роль ЄС у стримуванні російської агресії".

Окрім того, відбулася зустріч українського президента також з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Генсек вчергове заявив про підтримку територіальної цілісності України та привітав бажання президента України досягти миру.

Він також закликав Зеленського здійснити необхідні реформи, що наблизити Україну до НАТО.

"У вас є потужний мандат, щоб впровадити ключові реформи, вести боротьбу з корупцією та зміцнити верховенство права. Ці реформи є вирішальними для того, щоб забезпечити безпеку та добробут всіх українців і привести Україну ближче до НАТО. Союзники вітали ухвалення Україною закону про національну безпеку і ми закликаємо вас виконати цей важливий законодавчий акт",

- додав Столтенберг.

Натомість Зеленський сказав, що курс України до НАТО та ЄС закріплений в Конституції і є незмінним, а також, що Україна готова до переговорів з Росією та до виконання Мінських угод.

При цьому український президент повідомив, що 5 червня у Мінську відбудуться переговори, на яких обговорюватимуть проблеми припинення вогню та обмін полоненими.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах