Правила  |  31.08.18  |  п'ятниця
 

Для груп подовженого дня діють нові правила

Головними новаціями порядку є те, що він передбачає кращі умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи.

Відтепер для всіх шкіл України діє новий порядок створення груп подовженого дня. Відповідний наказ МОН опублікований у "Офіційному віснику України" від 31 серпня, йдеться на сайті Міносвіти.

Відтак, якщо раніше групи можна було комплектувати з учнів щонайменше 4-х вікових категорій, то зараз різниця у віці учнів однієї групи не може перевищувати 2-х років.

Рішення про створення та роботу груп подовженого дня приймають засновники шкіл за письмовими зверненнями батьків чи інших законних представників учнів. Для цього в школі також має бути відповідна матеріально-технічна база та умови для харчування.

Для першокласників можуть створювати умови для сну.

Зараховувати дітей до груп можна протягом всього навчального року.

Перебувати в групі подовженого дня учні мають не більш як 6 годин на день. Режим їх роботи повинен включати: прогулянки на відкритому повітрі тривалістю не менш як 1,5 години для учнів початкових класів; харчування тривалістю не менш як 30 хвилин; виконання домашніх завдань (за наявності) тривалістю не більше 1 години; проведення спортивно-оздоровчих занять (не менше 1 години); фізкультхвилинки та гімнастику для очей через кожні 15 хвилин заняття для учнів початкових класів.

Наповнюваність групи подовженого дня не повинна перевищувати 30 дітей. Меншу граничну кількість учнів в групі може встановити керівник школи, погодивши це рішення з засновником.

Інклюзивні та спеціальні групи створюють за заявою батьків чи інших законних представників дітей. Наповнюваність спеціальної групи має бути від 6 до 12 учнів, залежно від нозології.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах