Пожежа  |  30.01.20  |  четвер
 

[REUTERS] Теплова хвиля та сильний вітер можуть спричинити нові пожежі в Австралії

Сідней (Ройтерс) - В Південно-Східній Австралії є загроза розпалу бурхливих вогнів, що горять місяцями.

Поки пожежники та мешканці готувались до підвищеної небезпеки, уряд штату Новий Південний Уельс (NSW) розпочав шестимісячне розслідування, щоб вивчити як причини, так і реагування на смертельну пожежу цього сезону.

"Ми не хочемо втрачати можливість приймати на борт будь-які рекомендації, які нам потрібно прийняти до сезону бурхливих пожеж цього року ..., коли ми наближаємось до літа 2021 року",

- заявив прем'єр-міністр NSW Гладис Береджиклян.

Держава NSW була однією з найбільш сильно постраждалих від пожеж, які розпочалися раніше, ніж зазвичай, у вересні. Вогонь знищив понад 11,7 мільйона гектарів (117 000 квадратних кілометрів) у найбільш населених штатах Австралії, загинуло щонайменше 33 людини та близько 1 мільярда тварин, а також знищено 2500 будинків.

Попередження про пожежну небезпеку були опубліковані в четвер для кількох областей штату Південна Австралія, де прогнозували, що температура перевищить 40 градусів Цельсія (104 Фаренгейта), а вітри, як очікується, сягатимуть 35 км / год (22 миль / год).

Серед них був острів Кенгуру, популярне туристичне місце, яке вже було розбите пожежами, в яких загинули дві людини. Після спекотного дня до раннього вечора не виникло нових пожеж.

"У п’ятницю також будуть спекотні та вітряні умови, проте в деяких районах Острова можлива кількість опадів з середини ранку",

- сказала державна пожежна служба.

"На острові діє повна заборона вогню".

У штаті Вікторія влада дає застереження для людей поблизу Бендока в Сніжних горах поблизу кордону Нового Південного Уельсу.

«Не чекайте, поки що зараз найбезпечніший варіант - умови можуть змінюватися і погіршуватися дуже швидко. Аварійні служби можуть не допомогти вам, якщо ви вирішите залишитися ",

- зазначили чиновники служби екстреної допомоги.

Сильна спека та сильний вітер прогнозують, що з п’ятниці вдарять до штату Нью-Йорк і штат Вікторія, погрожуючи розпалити нову пожежу в одній із 87 пожеж, що горять у трьох штатах або створити нові спалахи.

Небезпечна літня погода в Австралії значною мірою була обумовлена ​​різницею температур в Індійському океані, за якою в четвер чинне бюро погоди повідомило, що умови зберігатимуться гарячі та сухі до березня.

Мартін Вебстер, офіцер сільської пожежної служби NSW, підкреслив напруження, що стоять перед 74-тисячною добровольчою бригадою штату, коли величезні пожежі продовжували горіти.

"Наші місцеві екіпажі активно беруть участь у пожежній справі з серпня, і ми ще далекі від того, щоб бути поза лісом, тому ми говоримо про шість-сім місяців про пожежу",

- сказав Вебстер Австралійській радіомовної корпорації.

Ось ключові події в часи бурхливої ​​пожежі:

У штаті Південна Австралія палали п'ять пожеж, 64 у Новому Південному Уельсі та 18 у Вікторії.

Береджиклян, посадовці, пожежники та сім'я трьох пожежників США, загиблих у авіакатастрофі  минулого тижня, відвідали панахиду, де члени авіаційної громади віддали свою пошану.

Повідомлялося про поранення трьох пожежників, які намагалися стримати вибухи в долині Оррорал поблизу Канберри, після того, як дерево впало на їх вантажівку в середу вночі, повідомляє ABC. 

Рейтингове агентство Moody's у середу попередило, що все частіші та важкі природні катастрофи, пов'язані зі зміною клімату, швидше за все, піддадуть ризику кредитний рейтинг NSA "AAA".

 

Про це повідомляє reuters

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах