Повернення  |  03.05.22  |  вівторок
 

Україна готує посвідки на повернення для примусово вивезених до РФ українців - Денісова

Оскільки українців вивозять до Росії без документів, вони поки не можуть виїхати звідти до інших держав.

Міністерство закордонних справ України разом з Міністерством цифрової трансформації напрацьовують рішення, яке дозволить примусово вивезеним до Російської Федерації українцям отримати посвідки в іноземних консульствах на території РФ. 

Про це 3 травня в ефірі інформаційного телемарафону заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Оскільки українців вивозять до Росії без документів, як їм потім потрапити до іншої держави. Потрібна посвідка на повернення. Хто має давати – консул. У нас дипломатичних відносин з Російською Федерацією немає",

- зазначила вона.

За словами Денісової, зараз МЗС України та Мінцифри проводять дуже важливі перемовини з посольствами, які б могли на території Російської Федерації надавати ці посвідки.

"Тобто надавати консульські послуги нашим громадянам, це вкрай важливо. Тому що ми безумовно робимо там, потрошки надаємо можливість переїжджати нашим громадянам, спілкуючись з моїми колегами омбудсменами, з консульськими установами в інших держав: Естонія, Латвія, Литва",

- сказала Денісова.

Нагадаємо, Росія готувалася до масової депортації українців від початку року.

Про це повідомляє tsn

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e