Все  |  07.11.19  |  четвер
 

Посол США висловлював Зеленському занепокоєння впливом Коломойського на владу в Україні

Повірений Сполучених Штатів Америки у справах України Вільям Тейлор у своїх свідченнях Конгресу США заявив, що висловлював президенту України Володимиру Зеленському занепокоєння зростаючим впливом олігарха Ігоря Коломойського на владу.

Про це йдеться у стенограмі допиту Тейлора, опублікованій на сайті Палати представників США.

Так, відповідно до стенограми, під час допиту Тейлора розпитували про українських олігархів та їхню причетність до корупції. На це дипломат повідомив, що наразі в Україні особливого занепокоєння викликає вплив одного олігарха — Ігоря Коломойського.

«Це одна з проблем, яку я кілька разів дуже чітко висловлював президенту Зеленському та його команді, кажучи, що, знаєте, пане президент, обрали вас. Коломойського не обирали»,

— повідомив Тейлор.

Він додав, що Коломойський збільшує вплив на український уряд і це може призвести до краху президента в Україні.

Крім цього, Тейлор зазначив, що Коломойський та Зеленський — товариші, а після обрання Зеленського президентом, вплив Коломойського в Україні зростає.

Більшість ключових моментів оприлюднених свідчень повторює сказане Тейлором під час вступного слова, яке потрапило в медіа 22 жовтня. Утім, у відповідях на питання депутатів Палати представників дипломат розкрив додаткові деталі формування «негласної» зовнішньої політики США щодо України.

За словами Тейлора, американський посол в ЄС Гордон Сондланд наполіг на тому, щоб під час підготовчого телефонного дзвінка 28 червня перед організацією розмови Трампа й Зеленського виключити «регулярних учасників» подібних розмов і «не вести стенограму дзвінка».

Про це повідомляє hromadske.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах