Все  |  24.05.18  |  четвер
 

Частина морських піхотинців відмовилися одягти нові берети

Президент наказав перенести святкування Дня морської піхоти і розпорядився змінити колір беретів у бійців. Але деякі морпіхі відмовилися виконувати цей наказ Головнокомандувача.

Частина морських піхотинців з 1-го Феодосійського окремого батальйону морської піхоти виступили проти того, щоб берети міняли свій колір з чорного на "морську хвилю". Вони заявили, що залишаються вірними клятві, яку дали Україні саме в чорних беретах.

"Збереження символіки є символом збереження боєздатності і традицій, залишків колективів, які вели і ведуть боротьбу з ворогом, не тільки в рядах морської піхоти, а й усіх ЗСУ",

- йдеться в заяві морпіхів батальону.

Деяка частина з них відмовилися одягати берети нового кольору під час урочистої церемонії, присвяченої до нового Дня морської піхоти за участю Президента України Петра Порошенка, що відбулася вчора, 23-го травня.

"23 травня у Миколаєві відбулася церемонія зміни форми одягу для морської піхоти за участю Президента України. Є відповідний наказ, який обов’язковий для виконання. Одним із елементів є зміна чорного берета на новий – кольору морської хвилі. Дехто з морських піхотинців відмовився змінити берети піхоти. Серед них більшість уже звільнені у запас. Це їх особиста позиція. Але переважна більшість морпіхів одягла нові берети",

 - заявив спікер командування Військово-морських сил України.

Відзначимо, що чорні берети у морської піхоти з'явилися за радянських часів. Вони були введені спеціальним Наказом Міністерства Оборони СРСР № 248 від 5 листопада 1963. Вирішальним фактором при виборі кольору виявився тон тільників морпіхів - чорно-білі. За цим же принципом тоді обрали колір блакитних беретів в тон блакитно-білим тільникам для повітряно-десантних військ.

Зараз, в рамках декомунізації, Україна відмовляється від традицій, пов'язаних з армією Радянського Союзу. Нещодавно змінилася назва, день свята і колір беретів у колишніх повітряно-десантних військ України (зараз десантно-штурмові).

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах