Політика  |  23.05.19  |  четвер
 

Зеленський вже обдурив своїх виборців, - Палій

Новий президент України Володимир Зеленський запропонував запровадження виборчої системи не з відкритими списками, як обіцяв своїм виборцям, а дещо інше.

Насправді ж він підтримав скасування мажоритарної системи, тобто підтримав поширення закритої пропорційної системи на весь парламент. Однак депутати на це не пішли і провалили президентський законопроект. Таку інформацію написав у своєму блозі історик, політолог Олександр Палій.

Він також нагадав і про те, що в Україні не було більш корумпованого парламенту, як тоді, коли діяла виключно пропорційна виборча система. Причиною цього було те, що депутатами ставали масажисти, охоронці і взагалі будь-хто, хто, за його словами, проплачував партійному керівництву 5-10 мільйонів доларів.

Річ у тім, що мажоритарник змушений догоджати суспільству, а ось списковик не повинен нікому нічого - лише кілька мільйонів партійному керівнику або керівниці і на цьому все - депутатський мандат у тебе в капелюсі, пише Палій.

Також Олександр Палій наголосив на тому, що більш шулерську поведінку дуже важко собі уявити. За його словами наша країна вже роками чекає на систему із відкритими списками, де люди мали б можливість давати оцінку не тільки партіям, але і їх кандидатам, а тут таке рейдерство. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах