Політика  |  21.09.18  |  п'ятниця
 

Європа закликає завершити розслідування вбивства Гонгадзе

За результатами засідання, Комітет міністрів РЄ ухвалив 26 рішень, які стосуються 17 країн-членів РЄ.

Рада Європи вкотре закликала Україну завершити касаційний етап розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Таке рішення ухвалив Комітет міністрів РЄ щодо моніторингу виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), повідомляє "Укрінформ".

"Комітет міністрів вкотре звертається до української влади якнайскоріше надати інформацію про результати процедур касації щодо вироку, винесеному О.Пукачу – одного із убивць, та висловлює свої очікування, що ці процедури будуть швидко завершені",

- заявили у Раді Європи.

Йдеться про справу, порушену ЄСПЛ відносно вбивства журналіста та браку ефективності розслідування.

Загалом, за результатами засідання, Комітет міністрів ухвалив 26 рішень, які стосуються 17 країн-членів РЄ.

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі поблизу Києва, було знайдено обезголовлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердила, що це тіло Гонгадзе.

У січні 2013 року екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі.

Однак на початку 2015 року Генпрокуратура поновила досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень особами, які обіймали особливо відповідальне становище, що спричинило особливо тяжкі наслідки.

Похорон журналіста, якого вбили у 2000-му році, відбувся 22 березня 2016 року в дворі київського храму Миколи Набережного на Подолі, де Георгія поховали під великим козацьким хрестом.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах