Політика  |  16.02.19  |  субота
 

Вибори-2019. Знайомство з кандидатами: Олег Ляшко

"Ваші новини" продовжує цикл ознайомлення з чільними кандидатами у Президенти 2019 року. У п'ятому випуску мова йтиме про головного радикала країни Олега Ляшка.

Тяжке дитинство, юність в журналістиці та арешт

Олег Валерійович Ляшко народився У Чернігові. Його батьки розлучилися і мати була вимушена віддати його до дитячого будинку. Навчався у школах-інтернатах та іноді приїздив до матері. Після навчання пішов до технікуму навчатися на тракториста, після чого ясно побачив своє майбутнє у журналістиці. НА КНУ в Ляшка не вистачило балів, тому прийшлося закінчувати вищу освіту заочно в Харкові.

Після 18-ти років працював у деяких виданнях, зокрема у газеті "Правда України", був редактором. З 2000 по 2006 рік працював головним редактором газети "Свобода", однак під час своєї роботи не полишав думок про свої політичні амбіції та намагався стати народним депутатом.

Примітно, що Ляшко має декілька судимостей. Спочатку його було арештовано за крадіжку державного та колективного майна на суму 2 мільйони 400 тисяч карбованців. Суд призначив покарання у вигляді 6-ти років позбавлення волі, але йому пощастило. Спочатку термін скоротили до чотирьох років, а потім, у 1995 році Ляшка відпустили на честь 50-річчя Перемоги.

Другу судимість Олег Ляшко отримав вже на професіональному полі. Його матеріали в газеті "Свобода", яки "викривали" тодішнього віце-прем'єра Віталія Дурдинця, суд визнав наклепом та призначив 2 роки умовно. Майбутній політик спробував оскаржити це рішення в Страсбурзі, де його таки визнали потерпілою стороною, а Україну звинуватили у притиснені прав журналістів. Таким чином він вперше став знаменитий у політичних кругах як людина, яка "викриває недоброчесних політиків".

Ну і третій випадок відбувся вже у 2017-му році, коли глава НАБУ Артем Ситник оголосив про відкриття САПом кримінального провадження на політика за незаконне збагачення, але про майно Ляшка поговоримо в окремому пункті.

Політична кар'єра

Одразу після закінчення харківського університету, Ляшко почав робити перші спроби у великій політиці. У 2002-му році брав участь у парламентських виборах як самовисуванець, де набрав 12% голосів на своєму виборчому окрузі. У 2006-му році вступив до Блоку Юлії Тимошенко і став депутатом Верховної Ради на посаді голови комітету по організації роботи парламенту.

У 2012-му році Олег Валерійович переміг на парламентських виборах у своєму мажоритарному окрузі, але справді кандидат "вистрілив" після 2014-го року, коли українці вперше по-справжньому почули про Радикальну партію та лозунг "Вила напоготові!". Ляшко був активним та видним учасником Євромайдану, на президентських виборах після революції його рейтинг змінювався дуже по-різному, але в кінцевому підсумку він набрав 8.32% голосів виборців. Така популярність дала змогу політику закріпитися у парламенті та набрати на виборах до Верховної Ради 7.44% голосів.

Почав свою роботу Ляшко із вельми радикальних дій. Спочатку вніс законопроект, згідно з яким всі посібники невизнаних республік вважаються окупантами, а, за словами глави полку "Азов" Андрія Білецького, завдяки йому його солдати отримали зброю зі складів. Також майбутній кандидат заявляв, що якщо Україна продовжить торгівлю вугіллям із Росією, то Радикальна партія не ввійде до коаліції. Відзначився він і своїми одіозними діями на адресу журналістів, коли видворив з Верховної Ради працівника російського ВДТРК.

Ляшко стверджував, що у той час навіть особисто вів бойові дії на Маріупольському напрямі, щоправда, журналісти ТСН отримали цікавий відеозапис з телефону, на якому видно, як Ляшко просто робить постанову  артобстрілу та допиту "сепаратиста" на одному з викладених відео. При цьому не обов'язково, що вся "військова кампанія" Ляшка є фейком, адже на своїй сторінці у Facebook він публікував безліч фото з фронту та зі зброєю, мова йде саме про маніпуляції, які були зроблені заради красивої картинки.

Критика

Сама Радикальна партія являє собою такий собі феномен української політики, де головою є експресивний досвідчений чоловік, який грає на електорат простих людей, а надто селян та робітників. Ляшко постійно собі створює образ простої людини, яка постійно вдається до популізму на кшталт показового походу на ринок за трусами, хоча сам при цьому був одягнений у фірмове дороге поло. Також показовим є випадок, коли він почав їсти українську землю прямо на трибуні Верховної Ради та залишив пакет з чорноземом прямо у спікера Володимира Литвина. Таких випадків можна навести цілу купу, адже політик не соромиться виходити на вулицю та особисто розбиратися зі "свавіллям" місцевих чиновників, за що, мабуть, і привертає до себе багато уваги серед простого люду.

А щоб причепитися до головного радикала країни далеко ходити й не треба. Наприклад, експерти часто називають Ляшка "дутою фігурою" та "українським Жириновським", рейтинг якого тримається не на виконаних обіцянках і проведених реформах, а на скандалах та комедії, яку розігрує радикал.

Окрім цього Ляшка звинувачують у співпраці та таємних зустрічах  із донецьким олігархом Ринатом Ахметовим: у 2013-му році він навіть назвав олігарха "Гарантом незалежності України". На цю тему Радіо Свобода навіть проводило розслідування. Журналісти вслідкували, що Ляшко та Ринат Ахметов одночасно під'їхали до будівлі Кабінету Міністрів. На пряме питання у кулуарах Ляшко губиться та відповідає загальними фразами, ніби він зустрічався із Гройсманом та Порошенком. Після цього журналістам вдалося зафіксувати позашляховик Ляшка біля офісу СКМ Рината Ахметова.

Простим же людям впадає в очі той факт, що ім'я Ляшко дуже часто з'являється у позитивному контексті на каналі "Україна", який належить Ринату Ахметову.

Також свого часу на ТСН публікували матеріал про те, що Ляшко - це людина Льовочкіна, яка несе функцію розмивання протестного опозиційного поля.

Конфлікт із Коломойським

До речі, якщо ви помітили, що ТСН часто робить випади на радикала, то не дивуйтеся, адже у власника каналу 1+1 на глави радикалів давно встановилися не надто дружні стосунки. Почалося все з того, що 1+1 провели розслідування, яке стосувалося махінацій із землею його матері та кузенів. Після цього, за словами Ляшка, його матір потрапила до лікарні з інфарктом, і якщо вона б померла, то політик обіцяв особисто вбити Коломойського, обізвавши його "пархатю мордою", явно загострюючи увагу на його національності.

Далі ТСН та 1+1 уже регулярно проходилися по Олегу Ляшку, причому, згідно з опублікованими записами розмов по телефону та скайпу, робили вони це з особистої подачі олігарха.

Мова йде в першу чергу про розмову, у якій перша людина із голосом, дуже схожим на дніпровського олігарха, просить іншу людину з голосом керівника 1+1 Олександра Ткаченка про деяку послугу. Мова йде про статтю на ТСН, у якій розповідається про "антипутінську" пісню "Врятуйте жителів Донбасу від бойового пі***аса". Голос Коломойського попрохав змінити текст у статті з "антипутінської" на "антиляшківську" пісню. Здавалося б, без доступу до панелі управління сайтом ТСН всі редакції статті вже не перевірити, однак, як відомо, інтернет пам'ятає все. Журналісти знайшли початкову версію статті, яка залишилася у пошуку гугл, а відредаговану версію можна побачити безпосередньо за прямим посиланням. Таким чином, факт такого редагування спростовувати не можна.

Також дуже показовою є розмова у скайпі Коломойського із пранкером, якого він прийняв за Павла Губарєва, у якій він вихваляється, що нібито наступного дня на "Кварталі" будуть образливі сценки про Олега Ляшка.

Відеоскандал

5-го жовтня 2010 року було опубліковано відеозапис допиту Олега Ляшка, який пов'язаний з його першою судимістю. Хто злив відео - невідомо, на ньому Ляшко визнає, що мав гомосексуальний зв'язок з якимось Борисом, який обіцяв допомогти у службі.

Сам Олег Валерійович це відео називає монтажем, він подав відео до прокуратури, щоб вони перевірили достовірність фрагментів та виявили походження відеозапису. При цьому, політик відмовляється коментувати хто такий "Боря".

Майно і доходи

13-го січня на сайті 24-го каналу було опубліковано огляд майна Олега Ляшка. Радикал є власником ділянки на Конча-Заспі площею 550 квадратних метрів та земельної ділянки понад 0,6 гектара. Окрім цього він має 6 земельних ділянок у Княжичах, а також квартиру в Києві на 100 квадратних метрів.

Журналісти програми "Наші гроші" виявили, що у 2008-му році мама політика Любов Ляшко придбала 13 земельних ділянок під Києвом, три квартири в центрі Києва, а у Броварах ще 6 земельних ділянок. У 2012 році вона придбала три елітних квартири площею 100 квадратних метрів загальною вартістю понад 1 мільйон доларів. А у 2017-му році матір кандидата витратила 2.4 мільйона гривень на купівлю квартири, площею 77 квадратних метрів, і 14-метрове місце для машини.

Згідно із декларацією Ляшка, найбільший дохід він має від дивідендів "Ощадбанку" 1669467 гривень на рік, та від оренди - 1871000 гривень. Також політик збагатився на майже 16 мільйонів гривень за рахунок відчуження нерухомого майна.

Програма

Олег Ляшко опублікував досить незвичайну та радикальну програму, реалізація якої має стати початок докорінних змін в українській політиці. Видання "Новий час" виділяє 11 основних пунктів з програми політика, які виглядають наступним чином:

1. Скорочення кількості депутатів до 250, міністерств - до 10.

2. Ліквідація посади прем'єр-міністра ("зроблю відповідальним за стан справ в державі одну людину - президента").

3. Прийняття законів про імпічмент і тимчасові слідчі комісії.

4. Звільнення всіх нинішніх прокурорів і суддів (нових "люди оберуть на виборах, як в США").

5. Встановлення державного регулювання цін на ліки та продукти.

6. Збільшення обсягів державного замовлення на робітничі професії.

7. Зниження цін на газ "мінімум удвічі" і на комунальні тарифи "до справедливого рівня". Збільшення видобутку власного газу і відмову від імпортного. "За комуналку українці будуть платити не більше 15% своїх доходів, а не 60-80%, як зараз".

8. Ляшко також обіцяє ряд захмарних цифр "як результат впровадження економічної політики": понад $ 100 млрд приватних інвестицій в розвиток економіки, понад 2 млн робочих місць, економічне зростання 8-10% в рік замість нинішніх 2-3%.

9. Зміни до Конституції: "Назавжди закріпимо землю за українськими селянами й зробимо основою аграрного устрою країни фермерські господарства".

10. "Щоб повернути в село корову - дамо дотації, мінімум 5 тис. гривень на худобу".

11. На міжнародній арені - вимоги виконання Будапештського меморандуму і прямої військового угоди з США.

Шанси на виборах

Багато хто називає Олега Ляшка технічним кандидатом, однак на будь-яких виборах він має свій постійний електорат. Але не варто думати, що цей кандидат дійсно розраховує на те, що стати президентом - на таке він майже не має шансів, адже він ніколи не входить не входить навіть до першої п'ятірки. Скоріш за все розрахунок йде на піар перед виборами до парламенту, де у Радикальної партії більш солідні шанси отримати високий результат.

Наразі Олег Ляшко має рейтинг 4.6%. При цьому, 24% українців не проголосували б за Ляшка за жодних обставин. Найбільшою популярністю кандидат користується на Західній Україні, де за нього готові віддати свій голос 7% виборців. Саме у цьому регіоні найбільше сільського населення. А ось найменше Ляшка люблять у Києві, де він має рейтинг 3%.

Вже цього тижня очікуйте огляд нового кандидата. Цього разу під приціл потрапить один з лідерів думок Львова, мер міста - Андрій Садовий. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах