Політика  |  20.01.19  |  неділя
 

Вибори-2019: Аваков на сторожі порядку

Міністр внутрішніх справ Аваков повідомив про 91 звернення про правопорушення у ході передвиборчої кампанії та заявив, що не дозволить підкупу виборців та скуповування голосів.

Про це він  повідомив на своїй сторінці уFacebook.

Арсен Аваков зазначив, що від початку виборчої кампанії (31 грудня 2018 року) МВС і Нацполіція отримали вже 91 звернення від громадських організацій і громадян про правопорушення в ході проведення передвиборної агітації.

За словами Міністра внутрішніх справ, у результаті розгляду цих звернень, поліція відреагувала відкриттям в тому числі, кримінальних справ:

  • щодо порушень, передбачених ст. 212-13 КУпАП (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, в якій відсутня інформація про місце друку, тираж, осіб, відповідальних за випуск) - оформлено 29 адміністративних протоколів;
  • щодо порушень, передбачених ст. 212-14 КУпАП (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами, або розміщення їх у заборонених місцях) - оформлений 1 адміністративний протокол;
  • по 2 епізодах відкрито кримінальне провадження за ст. 296 (хуліганство);
  • по 51 матеріалу проводиться перевірка (на цей момент, кожен день, за результатами перевірок виходить від 10 до 15 рішень щодо санкцій);
  • по 8 надійшли зверненнями - інформація не підтвердилася і вони залишені без реагування.

Аваков зазначив, що порушення виборчого законодавства - особливий процес, і тут Нацполіція буде максимально відкривати інформацію для публічного доступу в межах процесуальних норм. Особливо міністр наголосив на неприпустимості силових дій під час політичних процесів.

Відомо, що Арсен Аваков створює окрему робочу групу, яка буде працювати під час проведення виборів.

У розмові з журналістом "112 Україна" народний депутат та соратник Авакова Антон Геращенко повідомив, що створення Міністерством окремої робочої групи під час виборчого процесу необхідне, щоб вибори були максимально чесними.

"Це означає, що ніхто не матиме права нападати на кандидатів, заважати проведенню виборчої кампанії, займатися підкупом виборців. Задача структур Міністерства – це, в першу чергу, Нацполіція, яка буде контролювати та припиняти порушення на виборах, а у випадку порушення – розслідувати це порушення",

- сказав він.

Також Геращенко повідомив, що було запропоновано впровадити гарячу лінію, куди можуть телефонувати представники від різних кандидатів та від різних партій, та повідомляти про скоєні правопорушення.

"Ця інформація буде публічна, буде вестися реєстр заяв щодо правопорушень на виборах із зазначенням, яка була реакція, тому що ми розуміємо, що заяви можуть бути часто фейковими, і одні кандидати проти інших будуть організовувати брудні кампанії",

- повідомив Геращенко.

Окрім того, він зазначив, що кожен кандидат, який відчуває, що йому загрожує небезпека, і це є обґрунтовано, може звернутися до Національної поліції, і йому буде надана охорона та безпека.

Арсен Аваков повідомив про множинні звернення, які зараз перевіряються поліцією і НАПК про розміщення агітаційних матеріалів на білбордах і роздачу друкованої продукції, оплачених не з рахунків виборчого фонду зареєстрованого кандидата.

"Підкреслю: вся передвиборна агітація кандидата повинна бути оплачена зі спеціального рахунку виборчого фонду та мати чітку інформацію про тиражі, фірмі-виробнику і прізвища відповідального за випуск. Якщо ці умови порушені - така агітаційна продукція повинна бути прибрана, а порушники покарані згідно по закону ",

- зазначив він.

Станом на 18 січня 2019 року ЦВК мало інформацією про відкриття рахунків виборчого фонду тільки двох кандидатів - Садового і Шевченко. Крім того, Аваков назвав прізвища десяти кандидатів у президенти, зареєстрованих станом на 23:00 п'ятниці, 18 січня: Балашов, Богомолець, Гриценко, Каплін, Купрій, Мураєв, Наливайченко, Садовій, Скоцик, Шевченко.

Аваков пообіцяв, що МВС і Нацполіція не допустить підкупу виборців і скупки голосів на президентських виборах.

За його словами, є численні сигнали про формування виборчих "сіток" і організації "каруселей" по скупці голосів за готівку, "чорні" гроші.

"Хочу попередити ушлих "політтехнологів" поки не пізно - МВС і Нацполіція ретельно вивчає цю інформацію, ми не допустимо підкупу виборців і скупки голосів",

- повідомив Арсен Аваков.

Він додав, що МВС буде оперативно реагувати на ці процеси, що може стати для багатьох неочікувано публічною катастрофою.

"Не беріть участі у брехні і помилкових діях - не допускайте помилок! Чи не торгуйте майбутнім! Ми ​​будемо діяти жорстко. Незалежно від яскравості і соціального статусу кандидата, ступеня його опозиційності і провладності! Запам'ятайте ці пару рядків. Прочитайте уважно всі ті, кому вони адресовані ",

- підкреслив глава МВС.

Це звернення Авакова, скоріш за все, було адресовано команді Петра Порошенка та особисто йому, тому що саме стосовно його штабу наразі надходить численна інформація про підготовку масової скупки голосів через так звані "сітки".

Варто зазначити, що Арсен Аваков є членом "Народного фронту" - партії, яка цьогоріч не висуватиме кандидатом в президенти Арсенія Яценюка.

Експерти вважають, що ресурси фракції можуть бути використаними однією з політсил, які все ж таки висунули своїх кандидатів на вибори.

За словами відомого журналіста Дмитра Гордона, МВС має забезпечити законність виборів та слідкувати, щоб не було фальсифікацій.

"Звісно, роль Арсена Борисовича Авакова вкрай велика. Від того, з ким буде Аваков – з Петром Порошенком, Юлією Тимошенко чи з кимось іншим, - багато чого залежить",

- зазначив Гордон.

Нагадаємо, що суд "поховав" справу рюкзаків Авакова: Центр протидії корупції заявив, що тепер будь-які юридичні можливості поновити справу остаточно втрачені.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах