Політика  |  30.11.21  |  вівторок
 

ВРП відправила у відставку суддю Верховного суду Данішевську

Вища рада правосуддя відправила у відставку суддю Касаційного суду у складі Верховного суду України Валентину Данішевську, яка раніше залишила посаду голови ВС.

Відповідне рішення було ухвалене 30 листопада, повідомляє пресслужба ВРП.

"Вища рада правосуддя вирішила звільнити Валентину Данішевську з посади судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у зв’язку з поданням заяви про відставку",

– йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ВРП, відповідно до статті 116 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається відповідно до статті 137 цього Закону, має право подати заяву про відставку. При цьому загальний стаж роботи Данішевської становить понад 20 років.

8 жовтня Валентина Данішевська оголосила, що залишає посаду голови Верховного суду. Відповідну заяву вона зробила 8 жовтня під час виступу на пленарному засіданні Верховного суду.

Данішевська запропонувала обрати нового голову Верховного суду на пленумі 22 жовтня.

"Хочу анонсувати наступний пленум, який ми запланували на 22 жовтня. Я пропоную 22 жовтня обрати наступного голову Верховного суду України. Ми хочемо це зробити в найкращих європейських традиціях – завчасно",

– зауважила вона.

Суддя зазначила, що не пропонуватиме свою кандидатуру.

"Мусимо шукати в наших рядах наступного голову Верховного суду. Тому готуйтеся",

– пояснила Данішевська.

Валентина Данішевська очолювала Верховний суд із 30 листопада 2017 року. При цьому вона була членом Вищої ради правосуддя.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах