Політика  |  17.10.19  |  четвер
 

ЄС закликає Україну відкласти судову реформу Зеленського

Перш ніж запроваджувати закон про судову реформу, потрібно дочекатися аналізу документу в Венеціанській комісії, вважають у ЄС.

Європейський Союз (ЄС) закликає Україну відкласти введення ухваленого Верховною Радою (ВР) законопроєкту про судову реформу, що був внесений президентом країни Володимиром Зеленським. Про це йдеться в оприлюдненому в четвер, 17 жовтня, повідомленні представництва ЄС в Україні на сторінці в соціальній мережі Facebook. 

"Ми наполегливо заохочуємо Україну запитати думки Венеціанської комісії перед тим, як вводити цей закон в дію",

- зазначається на Facebook-сторінці представництва ЄС в Україні.

Також у повідомленні згадується й те, що Брюссель "чітко та неодноразово" вказував Києву на свою стурбованість через цей законопроєкт про судову реформу.

"Зокрема, положення, що стосуються Верховного суду, суперечать європейським стандартам і можуть підірвати незалежність судової системи",

- зазначають у представництві ЄС.

Однак у повідомленні наголошується, що ЄС і надалі буде підтримувати широку судову реформу в Україні згідно з європейськими стандартами.

16 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає, зокрема, скорочення кількості суддів Верховного Суду з 200 до 100. Також цим законом Рада розпустила чинний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) і скоротила кількість її членів з 16 до 12.

Раніше від небезпечних наслідків цього законопроєкту для судової системи України зокрема застерігали посли Канади, Великобританії, Німеччини та ЄС. Також генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич раніше висловлювала стурбованість судовою реформою Зеленського. На початку жовтня комітет з моніторингу Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) попросив Венеціанську комісію оцінити законопроєкт.

Про це повідомляє dw.com

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах