Політика  |  27.01.20  |  понеділок
 

Військові Ірану приховували атаку на український літак МАУ - New York Times

Першим військовим, який дізнався про атаку на український літак, став голова ВКЗ КВІР Амір Алі Хаджізаде.

Військові, які підпорядковуються аятолі Алі Хаменеї, три дні приховували від президента Ірану Хасана Роухані збиття українського літака. Про це пише New York Times, яка відновила хронологію подій протягом перших днів після аварії літака.

Як наголошується, голова ВКЗ КВІР Амір Алі Хаджізаде став першим високопоставленим військовим, який дізнався про атаку на український літак. Він повідомив про подію колегам, в тому числі представникам армії Ірану. Вони лише через три дні визнали збиття літака.

"Я зателефонував до чиновників і сказав їм, що це сталося, і цілком можливо, ми збили власний літак",

- сказав він пізніше у телевізійній заяві.

Поки іранська влада заперечувала причетність до краху літака, продовжує NYT, Роухані кілька разів намагався додзвонитися до військових, однак вони не відповідали. Нагадаємо, секретар РНБО України Олексій Данилов заявив про складність переговорів з Іраном з питання повернення "чорних ящиків" збитого українського літака. За його словами, ускладнюють переговори інформаційний ажіотаж, маніпуляції навколо цієї теми, поширення неперевіреної інформації. Як пише УНІАН, авіакатастрофа поблизу Тегерана сталася рано вранці 8 січня 2020 року. Авіалайнер Boeing 737 авіакомпанії МАУ виконував міжнародний рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ, однак після зльоту зв'язок з ним перервався. Літак впав в 15 км від аеропорту вильоту, загинули всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Так, на третій день після авіакатастрофи в Ірані офіційний Тегеран визнав, що військові збили літак. Днями Іран ухвалить остаточне рішення щодо подальшої роботи із засобами реєстрації польотної інформації літака "МАУ", що розбився поблизу Тегерана.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах