Політика  |  19.04.19  |  п'ятниця
 

Відбулися дебати на "Олімпійському"

Порошенко та Зеленський нарешті зустрілися та подорікали один одному.

Дебати чинного президента Петра Порошенка з шоуменом і кандидатом у президенти Володимиром Зеленським почалися о 19:00 год 19 квітня.

Порошенко перейшов зі своєї половини стадіону на сцену Зеленського, привітати суперника і залишився з ним на одній сцені.

Спочатку кандидати потиснули один одному руки.

Відповідно до жеребкування, першим почав свій виступ Володимир Зеленський. Зокрема, він сказав, що у 2014 році голосував на президентських виборах за Петра Порошенка, але заявив що зробив тоді помилку.

"Чи міг я уявити, що я - простий хлопець з Кривого рогу буду боротися за президентське крісло проти людини, яку ми упевнено та безперечно обрали Президента України у 2014 Році. І що найцікавіше, я сам був за пана Порошенка. Це правда, але я помилився. Ми помилилися",

- сказав шоумен.

Далі він розкритикував діяльність Порошенка на посаді президента, за збагачення його оточення, за невиконану обіцянку завершити війну за два тижні.

"Скажу вам відверто, чи могли ми тоді уявити, що його "жити по новому" – стане нашим "виживати", ваше "я закінчу війну за два тижні" - стане нашим Іловайськом-Дебальцевом",

- продовжив кандидат.

Коли Зеленський сказав, що з "Революції Гідності скористалися негідники", присутні на стадіони почали "ганьба", на що шоумен попросив не кричати, бо "говоримо про Революцію Гідності і про війну", та поаплодувати українським воїнам.

Кандидат у президенти Зеленський також розповів, що мав зустріч на Банковій з Порошенком, і що чинний президент його тоді відмовляв від боротьби за найвищу посаду в країні.

У своєму виступі Петро Порошенко звинуватив іншого кандидата в спробі повернути "регіоналів" до влади та назвав Зеленського "мішком".

"Пане Володимире, ви самі сказали, що ви - кіт в мішку. Так ви не кіт в мішку, ви мішок! А у вашому мішку сьогодні чорти і кати, включно з олігархами, колишніми "регіоналами" і всім тим, що загрожує моїй державі",

- сказав він.

Чинний президент також звинуватив свого опонента в недоречних жартах, зокрема про випадок, коли на концерті студії Квартал 95 в 2016 році у Юрмалі зі сцени Зеленський заявив, що Україна нагадує "актрису з німецького кіно для дорослих".

"А ви в цей час, мені шкода, ображали нашу державу. Ви намагалися виставити Україну повією своїми жартами. Ви намагалися отримувати гроші, в тому числі з російського бюджету для своїх фільмів тоді, коли Україна потребувала кожної допомоги у питанні, чи виживе Україна чи ні",

- наголосив Порошенко.

Крім того, глава держави заявив, що олігарх Ігор Коломойський перерахував з рахунків ПриватБанку на таємні офшорні рахунки Зеленського 41 млн доларів, а також те, що шоумен ховався від служби в армії. На це Зеленський відповів, що Порошенко "знову бреше".

На звинувачення Володимира Зеленського про корумповане оточення Петра Порошенка, останній заявив, що жоден із його друзів не має відношення до корупції, але якщо "тільки буде будь-яка обґрунтована підозра, він перестане бути моїм другом і повинен буде сидіти у в’язниці. Друг це чи партнер - неважливо".

Порошенко також сказав, що від Зеленського "не почули сьогодні стратегії", і що він "живе минулим і каже неправду", бо є "провідником олігархів".

"Ми маємо захистити країну від Зеленського. Ви - не Голобородько, ви приїхали сюди не на тролейбусі. Ви - провідник олігархів. Ви не відкрили свою декларацію, бо за Голобородьком не стояв Коломойський, який хотів повернути ПриватБанк та Укрнафту. І я звертаюсь до прихильників Зеленського: нам 21 квітня треба думати, як не віддати країну Путіну, не віддати її олігарху",

- додав президент.

Загалом на дебатах звучало багато взаємних звинувачень. Кандидати навіть встали на коліна: Зеленський - перед глядачами, а Порошенко - перед вдовою атовця, яка перебувала на сцені за президентом. Зроблено це було з ініціативи Зеленського, який заявив готовність стати на коліна перед усіма матерями, дружинами та дітьми, які не дочекалися своїх рідних з фронту.

Наприкінці Порошенко закликав Зеленського продовжити дебати у студії Суспільного.

О 20:00 год дійство закінчилось спільним виконанням Гімну України під заспівування лідера гурту "Плач Єремії" Тараса Чубая.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах