Політика  |  21.09.19  |  субота
 

Верховна Рада ухвалила закон про правову охорону географічних зазначень

За проголосували 277 народних депутатів

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 1065 щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів офіційний канал "Рада".

Законопроект спрямовано на імплементацію вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського Парламенту та Ради від 21 листопада 2012 р. про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

Документ означає, що Україна погоджується, що географічні бренди будуть захищені від підробок. Також це означає, що українські бренди отримають правову охорону в країнах ЄС.

Раніше під час обговорення звучало, що уряд затвердить перелік, до якого в тому числі увійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед тощо.

Законопроект надає нове визначення термінів "географічне зазначення", "назва місця погодження товару" тощо; уточнює умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в наданні такої охорони.

Проект закону визначає умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню та уточнює коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення.

Законом визначені вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення. Уточнюється перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

Про це повідомляє 112

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах