Політика  |  31.03.20  |  вівторок
 

Верховна рада прийняла закон про ринок землі: сенсаційне рішення і нові правила

В ніч з 30 на 31 березня, а позачерговому засіданні Верховної ради депутати прийняли закон № 2178-10 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про обіг земель сільськогосподарського призначення” про відкриття ринку землі.

Монобільшість Верховної Ради підтримала в цілому запуск ринку землі в Україні. Такий законопроект не могли ухвалити від дня незалежності держави. Депутати підтримали його на вимогу МВФ і після прохання президента Володимира Зеленського.

Зокрема, за законопроєкт “Про обіг земель сільськогосподарського призначення” проголосували 259 народних депутатів, проти – 24, утрималися – 3, не голосували – 29.

“Слуги народу” віддали 206 голосів (проти депутати Яцик і Воронько), ОПЗЖ не дали жодного голосу “за”, як і “Батьківщина”. “Європейська солідарність” – 23 “за”, позафракційні – 5, “Голос” – 13, “Довіра” – 12, “За майбутнє” – 0.

 Що це означає:

купувати землю зможуть тільки фізичні особи (не компанії);
купувати можуть не більше 100 гектарів “в руки”;
з 2024 року зможуть купувати землю і юридичні особи, тоді “поріг” збільшать до 10 тис. га;
ринок запустять в липні 2021-го;
продавати державну і комунальну землю не будуть.
Документ передбачає, що землю можна буде купити тільки безготівковим розрахунком. При цьому всі кошти будуть перевірятися податковою. У Раді обіцяють, що контролювати власників будуть ретельно, і ніхто не зможе мати більше, ніж треба, незважаючи на ту кількість фірм і підприємств, які на нього оформлені.

За попередніми оцінками, вартість гектара буде в районі 2-3 тисяч доларів. Водночас нардеп від “Слуги народу” Дмитро Соломчук прогнозує, що через 2-3 роки вартість землі в Україні буде понад 5 тисяч євро, а після 2026 року гектар коштуватиме понад 10 тисяч євро.

Держава допомагатиме фермерам – в уряді запустять спеціальну програму і під неї виділять близько 4 млрд гривень.

Іноземці не можуть купувати землю до проведення всеукраїнського референдуму. Очікується, що референдум буде проведений в найближчі роки, але ніякого окремого закону по ньому немає.

Додамо, що Володимир Зеленський повідомив, що Україна домовилася з МВФ про збільшення програми до 10 млрд доларів. Президент зазначив, що без отримання допомоги від міжнародних партнерів країні загрожує падіння економіки і дефолт.

Також варто додати, що парламент розглядав поправки до закону “Про обіг землі” з початку лютого 2020. Всього в документ внесли 4018 правок, і їх розгляд планувалося завершити до другого читання до 19 березня.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах