Політика  |  19.03.19  |  вівторок
 

В Україні оприлюднили текст закону про відповідальність за фейки

За опубліковану неправдиву інформацію власників видань чекатимуть виправні роботи, штрафи та блокування засобів масової інформації.

Законопроект зареєстрував 12 березня депутат від "Народного фронта" Ігор Лапін.

Згідно із документом власника ЗМІ чекатиме покарання за умисне, або ж випадкове розповсюдження неправдивої інформації.

Нардеп пропонує карати недобросовісних діячів журналістики, які публікують інформацію, що паплюжить честь та гідність іншої особи. Відтак заявляє про необхідність впровадження штрафу до п'ятисот неоподаткованих мінімумів, тобто 8500 грн, або ж суспільні роботи до 80 годин, або ж виправні роботи терміном до одного року.

Умисне розповсюдження фейків має каратися штрафом від 17 000 до 34 000 грн, або громадськими роботами до 170 годин, або ж виправними роботами терміном до двох років.

Якщо ж неправдива інформація буде поєднана із звинуваченням у вчиненні тяжкого злочину, або ж буде розповсюджена під час виборчого процесу відносно кандидатів у депутати, членів партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у президенти то каратиметься штрафом від 34 000 до 51 000 грн, громадськими роботами терміном до 240 годин, або ж виправними роботами терміном до двох років.

Утім звільнитися від покарання власник видання зможе лише після спростування даної інформації.

У судовому порядку буде прийматися рішення про видалення даної статті з інтернету. А справи розглядатимуть за спрощеною системою.

 Якщо суд про розгляд питання встановить повторне, або одноразове, проте грубе порушення, то він також може постановити тимчасово припинити роботу видання, у випадку з телебаченням, припинити ліцензію. Триватиме таке покарання до завершення виборчого процесу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах