Політика  |  14.10.18  |  неділя
 

В Україні не каратимуть за друге громадянство

І хоча отримання другого громадянства не передбачено в законах України, ніякого покарання за нього не прописано.

Про це заявив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції після зустрічі з представниками Закарпаття в Ужгороді.

У законах України чітко прописано, що якщо суб'єкт має два паспорти, то в контексті українського законодавства він буде розглядатися тільки як громадянин України. Ну а оскільки згідно зі статтею 25 Конституції України ніхто не може бути позбавлений громадянства країни, як і права змінювати громадянство на іншу, ніхто нікого депортувати, звичайно, не буде. Клімкін ще раз пояснив, що на державному рівні ніхто нікого не звинувачує, а агресивно налаштовані петиції і опитування - засуджують.

"Друге громадянство не передбачено українським законодавством, але прямого покарання за це немає, і ось всі ці петиції, які дуже турбують зараз угорську громаду, - звичайно, ми їх засуджуємо. Яким чином можна говорити про депортацію наших громадян, які, хоча і протиправно, отримали друге громадянство, але тим не менш, ми ж їх за це не караємо. Я ще раз це пояснив, що не хвилюйтеся, оскільки тут якісь такі ідіотські міфи циркулюють: всіх будуть з дуальними паспортами тепер депортувати. Кого будуть депортувати? Для чого депортувати? Чи не пропускати через кордон. Кого не пропускати, для чого? І ці ідіотські міфи - вони реально поширюються. "

- сказав Клімкін.

При цьому він зазначив, що це не скасовує того факту, що держслужбовець повинен бути тільки апатридом.

"До речі, всі представники угорської громади говорили - ми готові виконувати українські закони. Я скажу, так ви ж читаєте ... Ось 19 стаття закону про держслужбу. Про це ми погодилися. Повинні працювати над цим далі, але повинні зменшити емоційний градус і підняти градус розуму і ангажування "

- зазначив глава МЗС.

Нагадаємо, що Клімкін засудив "Миротворець" за публікацію списка угорців. Глава МЗС України вважає, що неприпустимо працювати на держслужбі з подвійним громадянством, рівно як і неприпустимо публікувати імена людей, які цим "грішать".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах