Політика  |  12.06.20  |  п'ятниця
 

Уряд схвалив проєкт постанови про утворення й ліквідацію районів

Автори враховували пропозиції робочих груп при обласних держадміністраціях.

На позачерговому засіданні уряду 12 червня міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов представив проект постанови Верховної Ради про утворення й ліквідацію районів, розробленої відповідно до прикінцевих положень Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» від 16 квітня 2020 року.

Отже, в Україні пропонують утворити 129 районів, з них 10 — в АР Крим, 7 — на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та загалом ліквідувати нинішні 490 районів.

Схвалення постанови, на його переконання, має забезпечити відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня України сучасним вимогам і європейським стандартам, що сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади й відповідних органів місцевого самоврядування.

Отже, у АР Крим пропонують утворення 10 районів, у Вінницькій області — 5, Волинській — 4, Дніпропетровській — 6, Донецькій — 8, Житомирській — 4, Закарпатській — 5, Запорізькій — 5, Івано-Франкіській — 5, Київській — 6, Кіровоградській — 4, Луганській — 8, Львівській — 7, Миколаївській — 4, Одеській — 6, Полтавській — 4, Рівненській — 4, Сумській — 5, Тернопільській — 3, Харківській — 7, Херсонській — 3, Хмельницькій — 5, Черкаській — 4, Чернівецькій — 3 та у Чернігівській області — 4 райони.

Голови ОДА погодилися, що подальше обговорення можна буде перенести до комітетів ВР, куди проєкт постанови спрямують для подальшої роботи.

Отже, уряд схвалив постанову, а Прем’єр-міністр зауважив, що під час доопрацювання її на комітеті ВР він проситиме, щоб Міністерство розвитку громад і територій до цього активно долучилося і обстоювало напрацьовані позиції. Адже утворення районів — це про делегування державної влади на місця, а не про місцеве самоврядування. Адже райони — це субрегіональний рівень. Тому тут дуже важливо, щоби уряд і міністерство мало свою позицію і обстоювало її. І щоб реформа мала логічне й правильне завершення — на користь українців

Про це повідомляє ukurier.gov.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах