Політика  |  19.10.18  |  п'ятниця
 

Українцям спростили порядок призначення субсидій

Уряд удосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг.

Відповідні зміни були внесені до Постанови Кабінету міністрів України №329, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Відтак, з 1 жовтня у розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Право на допомогу від Уряду мають ті сім'ї, опалювальна площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. На понаднормову площу не більше ніж 30% від норми мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або має працездатних алко- чи наркозалежних (за наявності довідки від лікаря), онкохворих (за наявності висновку ЛКК), субсидію може призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

Субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги, якщо її вартість менша обсягу обов’язкового платежу.

Якщо субсидію уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах