Політика  |  25.09.18  |  вівторок
 

Українські кораблі прибули до Маріуполя

У порту Бердянська пришвартувались кораблі ВМС Збройних сил України.

Пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" пройшли із Західної військово-морської бази в Одесі до Азовського моря. В українських територіальних водах їх зустріли малі броньовані артилерійські катери P177 "Кременчук" та P178 "Лубни". Ці кораблі з часом стануть частиною військово-морської бази українського флоту, створеної на Азові.

Судна успішно пройшли під Керченським мостом. Хоч і Керченську протоку та Азовське море Росія почала безпідставно вважати своєю територією, у цій ситуації спрацювала міждержавна угода 2003 року, за якою Керченський міст вважається внутрішньою водоймою і України, і Росії.

 Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов ще раніше повідомив про те, що українські судна не будуть зазнавати перешкод з боку росіян. І його слова виявились правдою.

Перехід українських суден під Керченським мостом є важливою подією для України. Це свідчить, по-перше, що Україна показала свою рішучість створити військово-морську базу в Азовському морі. По-друге, довела дієвість міжнародної угоди, в якій чітко написано, що права на Азов в однаковій мірі має Україна і Росія.

Не зважаючи на явне незадоволення на російських військових кораблях, які спостерігали за проходом українських суден, завадити руху вони не ризикнули. За українськими кораблями стежив також розвідувальний літак Boeing RC-135V Військово-повітряних сил США, який здійснював польоти коло Керченської протоки.

Українські кораблі продемонстрували військово-морський прапор, і цим дали відповідь на неодноразові провокації ВМФ РФ та прикордонників в акваторії Азовського моря. 

Схвально відгукнувся на подію Президент України Петро Порошенко.

"Вітаю наші військові кораблі з виходом в Азовське море", — написав глава держави на своїй сторінці у Facebook, подякувавши екіпажам суден за бездоганно виконаний наказ.

Про те, що Україна не допустить диктування умов судноплавства у Чорному і Азовському морях з боку Російської Федерації, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов. Він також повідомив, що з метою протидії провокаціям Росії проти України в Азовському морі буде посилена військова присутність, насамперед, Військово-морських сил України. Таке рішення ухвалили на засіданні РНБО, яке недавно відбулось. 

"Фактично, ми бачимо намагання Росії провести морську блокаду портів у Азовському морі, і тому наша позиція — не допустити цього. Не буде Російська Федерація домінувати в Чорному і Азовському морях. Я вважаю, що Азовське і Чорне море були українськими, і вони будуть українськими, і не буде Росія нам диктувати умови і судноплавства, і нашої роботи у цьому регіоні", — наголосив Олександр Турчинов. 

Тому Україна мусить значно посилити свій військовий потенціал в цьому регіоні. Над цим працює Рада національної безпеки, а також Збройні сили й Військово-морський флот. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах