Політика  |  16.04.19  |  вівторок
 

Україна звернулася в трибунал через захоплення Росією моряків

У МЗС очікують рішення про звільнення і повернення військовополонених і кораблів протягом місяця.

Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS), щоб примусити Росію звільнити три кораблі й 24-х моряків, яких російські прикордонники обстріляли та захопили біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Про це 16 квітня повідомив президент Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці у Facebook.

"Судилище, що зараз відбувається в Москві над українськими моряками, є кричущим доказом того, що Росія продовжує демонструвати цинічну неповагу до прав людини... Сьогодні за моїм дорученням МЗС додатково звертається до Міжнародного Трибуналу з морського права із запитом для вжиття примусових заходів до російської сторони для звільнення українських моряків",

- написав глава держави.

Порошенко нагадав про дипломатичний тиск на Кремль, запущені процедури ЄСПЛ і "механізм примусового врегулювання спору відповідно до Конвенції ООН з морського права".

Президент висловив сподівання, що за "лічені тижні" Трибунал зобов’яже РФ звільнити українських моряків і кораблі, а її країни-агресора визнає протизаконними.

Як розповіла заступниця голови МЗС Олена Зеркаль, рішення очікують впродовж місяця.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники обстріляли та захопили українські кораблі, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Українців звинуватили у незаконному перетині кордону та заарештували. Моряки перебувають у московському СІЗО "Лефортово". Вони визнали себе військовополоненими.

24 січня Парламентська асамблея Ради Європи затвердила резолюцію з вимогою поводитися зі захопленими моряками згідно з Женевською конвенцією про військовополонених.

17 квітня в московському суді відбудуться засідання щодо продовження термінів тримання під вартою українців.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах