Політика  |  05.12.18  |  середа
 

Україна терміново збирає підписантів Будапештського меморандуму

Україна відправила відповідні повідомлення до Великої Британії, США і Російської Федерації для термінової консультації.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. 

У МЗС інформують, що потреба в терміновому засіданні по Будапештському меморандуму виникла ще 27-го листопада, коли російський спецназ захопив українські катери в Азовському морі. Консультація з країнами-підписантами дороговору повинна збільшити довіру до цього документа.

"27 листопада 2018 року Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 Меморандуму, звернулося до держав-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов'язань і негайного припинення агресії РФ проти України."

- сказано в МЗС.

Будапештський меморандум був підписаний ще в 1994 році. Згідно пунктамм цього договору, Росія, Великої Британії та США взяли на себе зобов'язання поважати територіальну цілісність і суверенітет України, в обмін на що остання здала всю свою ядерну зброю.

Нагадаємо, що Україна звернулася в ІМО щодо захоплення кораблів в Азові. 34 країни-члени Міжнародної морської організації засудили черговий акт російської збройної агресії.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах