Політика  |  27.02.20  |  четвер
 

Україна може вступити до НАТО з окупованими територіями, – Кулеба

Віцепрем'єр-міністр з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба переконує, що вступ України до НАТО – незворотній процес. Окрім того, наша країна може стати членом Північноатлантичного альянсу навіть попри наявність тимчасово окупованих територій.

Про це Кулеба заявив на своїй твіттер-сторінці, відповідаючи на питання користувачів. За його словами, наявність анексованого Криму чи окупованого Донбасу, де 6 рік триває війна, не є перешкодою для вступу держави в Альянс.

Важливо: Україна може очікувати на підвищення статусу в НАТО у жовтні, – Загороднюк

Вступ України в НАТО можливий навіть з тимчасово окупованими територіями,
– наголосив Кулеба.

Віцепрем'єр нагадав, що Україна ще в липні 2019 року подала прохання про участь у Програмі розширених можливостей НАТО (EOP). Окрім того, у 2008 році держава подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Її прийняли до розгляду.

Також Кулеба окреслив червоні лінії України у своєму розумінні.

"Червоні лінії: рух до членства в ЄС і НАТО незворотний, жоден окремий регіон не може блокувати рішення національного масштабу. Справедливий мир – це перемога, коли наші території деокуповані, а Росія не є гравцем у внутрішій політиці України",

– підсумував він.

Скільки українців підтримують вступ України до НАТО?Станом на січень 2020 року понад 50% опитаних українців підтримують вступ до НАТО як найкращий варіант гарантування безпеки для держави. Такий показник є найвищим за весь час проведення опитувань серед громадян. Найбільше прихильників Альянсу у західних областях – 80%, а найменше у східних та південних – 42 – 43%.

11 лютого генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що найкращим кроком у наближенні України Столтенберг назвав умови наближення України до членства в НАТО до вступу в НАТО є продовження реформ у секторі безпеки й оборони та зміцнення безпекових інституцій.

 

Про це повідомляє 24tv.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах