Політика  |  06.12.18  |  четвер
 

Ухвалено закон про розмінування Донбасу

В Україні є сім тисяч квадратних кілометрів, які потребують розмінування.

Верховна Рада ухвалила закон щодо виконання протимінної роботи в Україні та розмінування території Донецької та Луганської областей.

За ухвалення цього законопроекту в другому читанні та загалом проголосували 242 народних депутати за мінімально необхідних 226-ти.

Народний депутат України, секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник зауважив, що законопроект про гуманітарне розмінування було розроблено на прохання західних партнерів України, які порадили на законодавчому рівні запровадити досвід, який мала Хорватія, з очищення від вибухонебезпечних предметів територій після завершення бойових дій.

Іван Вінник доповнив, що законопроект розробляли спільно із представництвом ОБСЄ в Україні, з підкластером із протимінної діяльності ООН, Женевським міжнародним центром із гуманітарного розмінування та ін.

За його словами, в Україні є 7 тисяч квадратних кілометрів, які потребують розмінування. У пояснювальній записці зазначено, що, відповідно до статистичних даних Міністерства оборони України, від початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів були 1 858 осіб. Кількість загиблих становила 482 особи, з них 21 дитина.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах