Політика  |  10.11.18  |  субота
 

У Європі похвалили Україну за реформи охорони здоров'я і освіти

Про це йдеться у звіті про виконання Україною угоди про асоціацію між нашою країною і Європейським Союзом.

Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Хан передав прем'єр-міністру Володимиру Гройсману звіт про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2018 рік. 

Зокрема, єврокомісар побачив прогрес у реформах децентралізації, охорони здоров'я, держуправління і освіти.

«Все завжди критикують сфери, де є недоліки, і такі сфери є. Але якщо мова йде про охорону здоров'я, децентралізації, реформу державного управління, освіти, то було досягнуто значного прогресу",

- сказав Хан.

У звіті зазначено, що підготовка до президентських і парламентських виборів не повинна вплинути на процес реформ. Зокрема йдеться про те, що українська влада зберегла і посилила темп реформ, включаючи боротьбу проти корупції, перед президентськими і парламентськими виборами. Зокрема НАБУ ініціювало 644 кримінальних провадження щодо корупції на вищому рівні.

Проте, в ЄС заявили, що частка вироків за цими справами залишається дуже низькою, на рівні 21 справи, тоді як більшість справ заблоковано в судах загальної юрисдикції в Україні.

"Досі жодного чиновника не була засуджена за корупцію",

- зазначено в документі.

Економічна ситуація в Україні, на думку Єврокомісії, залишається стабільною, але складною через значні виплати за державними боргами, які чекають Україну в найближчі роки.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах