Політика  |  13.11.19  |  середа
 

У «Слузі народу» нардепи посварилися через закон про продаж землі

Частина нардепів від «Слуги народу» виступила проти законопроекту про скасування мораторію на продаж землі, зокрема через те, що у ньому ні слова немає про обіцяний Зеленським референдум.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заспокоїв нардепів, що до другого читання закон про землю приведуть у відповідність. Якщо ж ні – він обіцяє скласти свій мандат. Так він прокоментував інформацію щодо позиції представника уряду у Верховній Раді Ірини Верещук, яка заявила, що не підтримує законопроєкт про ринок землі.

"Вона почула, наприклад, обіцянку Президента щодо референдуму. Можливо вона змінить свою думку… Я їй сказав: «Дивись, ось мій мандат, я ставлю мандат на стіл. Це моя обіцянка, якщо цієї поправки не буде дотримано, якщо цього не трапиться, я йду з Верховної Ради, якщо ми не додамо цю поправку",

— Давид Арахамія, голова фракції «Слуга народу»

Також Арахамія перед голосуванням пообіцяв, що «Слуга народу» не застосовуватиме жодних «репресій» до тих депутатів, які не підтримають законопроект про ринок землі, та зробив прогноз, що на підтримку законопроєкту про ринок землі у 1-му читанні Рада матиме більше 240 голосів.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада підтримала законопроект, який передбачає скасування мораторію на продаж землі з 1 жовтня 2020 року. Ы першому читанні законопроект зібрав рівно 240 голосів, з них 227 із «Слуги народу», 13 – позафракційні.

Президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати проект закону про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель до жовтня. А Верховна Рада повинна прийняти його до грудня.

25 вересня Кабінет міністрів України затвердив законопроект про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі та скерував документ до парламенту.

За інформацією ЄБРР, заборона на вільний продаж селянами землі сільськогосподарського призначення гальмує економічне зростання України щорічно на 1% від валового внутрішнього продукту. Світовий банк прогнозує, що відкриття ринку землі дозволить збільшити ВВП України на 2% протягом наступних років.

Земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року, що, зокрема, призведе до збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році

Про це повідомляє ua.news

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах