Політика  |  21.02.18  |  середа
 

У Roshen зізналися, що торгують з придністровськими сепаратистами

Кондитерська корпорація, що належить Президенту України Петру Порошенку, продає свою продукцію компанії "Шериф", власником якої є головний спонсор невизнаного Придністров'я.

Про це повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на коментар глави кондитерської корпорації Roshen В'ячеслава Москалевського.

"Ну да, торгуємо, звичайно. І не тільки ми. Справа в тому, що ми торгуємо з ними як з резидентами Молдови, розумієте? Насправді ми відправляємо цей товар в Молдову, в Тирасполь ("столиця" самопроголошеної невизнаної держави "Придністровської Молдавської Республіки" - ред.). Те, що в Молдові зараз обмірковують, як існує в Молдові Придністров'ї, це для мене питання, розумієте? Я не один такий. Це ж зараз тільки молдавани схаменулися, а так ця практика існує вже років 20",

- сказав глава корпорації.

Відзначимо, що сепаратистів Придністров'я активно підтримує Російська Федерація, а торгівля на території цієї "республіки" ведеться за рублі.

Скандал розгорівся після публікації розслідування журналістів з Молдови, які з'ясували, що кондитерська корпорація Президента України веде активну торгівлю з Придністров'ям.

"Весь товар відправляли прямо в Придністров'я, тобто в обхід контролю Молдовою. Це підтверджують як дані експорту з української митниці, так і в фірмі Tezaurus-VDS SRL, офіційному дистриб'ютора товарів Roshen   в Республіці Молдова",

- йдеться в розслідуванні.

Втім, Roshen  не єдина українська компанія, яка торгує з придністровськими сепаратистами. Загалом в торгілі бере участь близько 300 українських компаній, зокрема представництва "Coca-Cola" і "Nestle". Зокрема, Roshen з 2014 року по першу половину 2017 року наторгував з Придністров'ям на 3 мільйони доларів.

"Це дуже не просте питання. І напевно це питання до Міністерства закордонних справ Молдови і Міністерства закордонних справ України. Як ви розумієте, я ж там не один такий. Там і Coca-Cola, і всі. І це не один рік, розумієте? Якщо зараз Молдову це зацікавило, то вона повинна подумати, яким чином взагалі вона збирається працювати з цим Придністров'ям?"

- додав  глава Roshen В'ячеслав Москалевський.

Молдовські журналісти підкреслюють, що відтоді як влада України ввела обмеження на торгівлю з окупованими Кримом і Донбасом, близько 300 українських компаній переключилися на сепаратистів Придністров'я  і наторгували ними більш ніж 100 мільйонів доларів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...