Політика  |  13.09.19  |  п'ятниця
 

У фракції Вакарчука розкритикували наміри провести вибори на окупованому Донбасі

У "Голосі" переконані, що вибори в ОРДЛО "шлях до втрати суверенітету України".

У партії "Голос" Святослава Вакарчука різко розкритикували заяву міністра закордонних справ України Пристайка про можливість одночасного проведення виборів на всій території України, включно з окупованою.

Про це 13 вересня заявила народна депутатка України, членкиня фракції "Голос" в паламенті Леся Василенко.

Депутатка переконана, що це означає готовність влади на проведення виборів до звільнення Донбасу та Криму до того, як отримає повний контроль над кордоном з Росією.

"Те, що президент хоче якнайшвидше провести перемовини і виконати свою основну передвиборчу обіцянку — подарувати людям мир, — це заслуговує на повагу. Але до цих перемовин має бути особлива підготовка. Бо мир ціною держави — явно не та обіцянка, яку давав президент, і явно не те, чого очікують українці. Вибори на території, яка знаходиться під контролем агресора, будь-який особливий статус для тимчасово окупованих територій — все це оцінюватиметься як державна зрада", — заявила Леся Василенко.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що влада хотіла б провести місцеві вибори на всій території України, включно з окупованою частиною Донецької і Луганської областей. "У них ["ЛНР" і "ДНР"] вже було двоє виборів — фейкових, їх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, по часу виключно", — серед іншого сказав глава МЗС.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав дві умови, за яких РФ буде готова провести зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні. Зазначається, що першою умовою є повне розведення сил і засобів на лінії зіткнення в ОРДЛО. Другим пунктом з боку РФ є закріплення на папері формули Штайнмаєра.

Про це повідомляє ТСН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах