Політика  |  24.06.19  |  понеділок
 

Трамп увів нові санкції проти Ірану

За словами американського лідера, тиск на Іран буде зростати з метою перешкодити йому отримати ядерну зброю.

Президент США Дональд Трамп заявив про введення нових жорстких санкцій щодо Ірану, в тому числі проти особистої канцелярії духовного лідера країни аятоли Алі Хаменеї.

В результаті цього рішення будуть заморожені закордонні іранські активи на мільярди доларів.

Це відповідь США на знищення Іраном американського безпілотника, а також "інші ворожі дії".

"Санкції, введені відповідно до указу, позбавлять верховного лідера, його канцелярію, а також тих, хто з ними тісно пов'язаний, доступу до ключових фінансових ресурсів",

- заявив Дональд Трамп.

Однак, за словами Трампа, санкції були б введені в будь-якому випадку, навіть якщо б інциденту з безпілотником не сталося, й аятола Хаменеї несе особисту відповідальність за ворожу політику іранського режиму. 

Крім того, санкції накладені на вісьмох командувачів вартових ісламської революції.

США стверджують, що Хаменеї має величезне багатство, за допомогою якого фінансує вартових ісламської революції (IRCG). У 2018 році держсекретар Майк Помпео висловив думку, що його статки становлять близько 95 млрд дол.

Іран вже відчуває наслідки відновлення американських санкцій та рішення адміністрації Трампа вийти зі складу міжнародного договору щодо ядерної програми Тегерана.

Санкції, особливо в енергетиці, морському транспорті та фінансовій системі Ірану, вже привели до різкого падіння експорту іранської нафти, а також до практично повного припинення іноземних інвестицій в економіку Ірану.

Санкції США забороняють американським компаніям мати справу з Іраном, а також з іноземними компаніями, що ведуть бізнес з цією країною.

В результаті в Ірані відчувається дефіцит імпортних товарів. Курс іранської валюти різко впав, що призвело до значного зростання цін.

Про це повідомляє ВВС

 
 

Коментарі (0) перегляди: 591

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах