Політика  |  22.01.20  |  середа
 

[The New York Times] Трамп зосередився на економіці в Давосі, шукаючи протидію імпічменту

Президент Трамп виступив уперше на міжнародній арені після того, як Палата надіслала сенатові статті про імпічмент у день, коли його суд розпочнеться по-справжньому.

ДАВОС, Швейцарія — Президент Трамп у вівторок прибув в це грошове альпійське село, повне брио і лестощів, поспішаючи з глобальними лідерами бізнесу, ніби не було розмови про відсторонення його від посади і жодного судового процесу імпічменту, що розгортається в 4 000 милях у Вашингтоні.

Містер Трамп, схоже, сподобався втечі, запропонованому Всесвітнім економічним форумом, і доброзичливій до нього особі — принаймні — натовпу еліт у засніжених Альпах. Він був у веселому настрої, за словами людей, які розмовляли з ним, вступаючи в анімаційні розмови з такими головними керівниками, як Брайан Майніхан з Банку Америки, Сундар Піхай з Алфавіту та Марк Беніофф з Salesforce.

Він привітав їх з виступів акцій їхніх компаній і пожартував, що він повинен був купити акції, але що він був змушений продати свої акції, коли він вступив на посаду. Коли пан Трамп та члени його сім’ї шумляли під час зустрічей у імпровізованих павільйонах, вони завзято уникали питань про драму вдома, де Сенат вчинив запеклу сутичку щодо правил суддівства президента.

Це був день двох президентів. Дональд Дж. Трамп дотримувався сценаріїв, котрий тримався на сильній економіці та представляв країну на міжнародній арені. І там Дональд Дж. Трамп опинився під облогою додому, зображений як автократ, який зловживає владою свого офісу, щоб зняти внутрішніх опонентів і перемогти на повторних виборах.

Образи спокійного і впевненого президента у зимовому глобалістському відпочинку були витіснені у Вашингтоні зображеннями, показаними на телеекранах на підлозі сенату керівниками будинку, які відтворювали відеоролики його тверджень про безперешкодний авторитет та його сповідуваної підтримки свідків, які він насправді має, заблокованих від показань.

Президент дотримувався порад помічників і друзів і намагався залишатися вище за все, або, принаймні, виглядати так, як Білл Клінтон у 1999 році. Коли журналісти запитали його про судовий розгляд справи про імпічмент, він відкинув його як «просто містифікацію».

Залишаючи це, він продовжував дотримуватися підготовлених зауважень, висловлюючи завищені претензії щодо своєї ролі в глобальному економічному підйому та просуваючи повідомлення про верховенство Сполучених Штатів.

"Економіка Америки опинилася в досить сумному стані",

- сказав пан Трамп під час 30-хвилинної промови зі світовими лідерами та корпораційними титанами, зібраними тут. "До мого президентства перспективи багатьох економік були похмурими".

Хоча відновлення економіки після її падіння було центральним у спадщині президента Барака Обами, пан Трамп заявив, що його адміністрація створила "бурхливий гейзер можливостей" і заявив, що "американська мрія повертається більшою, кращою і сильнішою, ніж будь-коли раніше".

Звертаючись до світової аудиторії, пан Трамп виголосив версію свого виступу перед виборчою кампанією, мало розповідаючи про міжнародні альянси під час відтворення домінування Америки у світі.

На конференції, яка цього року присвятила себе зміні клімату, пан Трамп переглянув ці вимогливі дії. Він оголосив, що Сполучені Штати приєднаються до ініціативи посадити трильйон дерев, які були представлені на заході, але він також заявив, що "ми повинні відкинути багаторічні пророки приреченості" і що "не час для песимізму".

Колишнього віцепрезидента Аль-Гора, самого провідного пророка щодо зміни клімату, бачили, як він відмовився як від виступу пана Трампа, так і коментувати зауваження президента.

Візит містера Трампа до Давоса — його перша закордонна поїздка, оскільки спікер Ненсі Пелосі надіслала до Сенату дві статті про імпічмент і першу з того часу, як він санкціонував удар безпілотника, який убив генерал-майора Кассіма Сулеймані, найпотужнішого командувача безпеки Ірану. Багато дипломатів і аналітиків замислювалися про те, чи не здасться він ослабленим за кордоном, поки його доля обговорюється вдома і як він буде ставитися до європейських лідерів, які назвали його стратегію Ірану занадто провокаційною.

Навіть якщо він цього не показав, містер Трамп неодмінно слідкував за подіями вдома. Він написав одне повідомлення у Twitter незадовго до початку судового розгляду в Сенаті:

"ЧИТАЙТЕ ПЕРЕГЛЯДИ!",

- написав він, маючи на увазі записи двох телефонних дзвінків, які він проводив із президентом України Володимиром Зеленським, - стенограми, які його критики насправді мають, читайте та розглядайте докази про порушення.

Але він мало враження, що його поглинає будь-яке питання, принаймні не публічно. Прибувши до Швейцарії у вівторок вранці, він літав  над Альпами, від Цюріха до Давоса. 

Коли його картридж пробирався крізь закруглені, засніжені вулиці до конгрес-центру Давоса, дев'ять швейцарських тенорів розважали натовп версією "Ranz des vaches".

Про це повідомляє www.nytimes.com

 
 

Коментарі (0) перегляди: 497

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах