Політика  |  22.10.19  |  вівторок
 

Терористи "ДНР" засудили українського журналіста Асєєва до 15 років в’язниці

Станіслава Асєєва визнали винуватим у шпигунстві для СБУ.

"Верховний суд" самопроголошеної "ДНР" засудив українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення. Про це повідомляє "Громадське".

Бойовики закидають Асєєву ведення візуальної розвідки місць дислокації підрозділів "Народної міліції "ДНР" і передачу даних представникам Служби безпеки України з березня 2015 року по травень 2017-го. Також стверджується, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового та іншого характеру.

"Суд" визнав Асєєва винуватим за статтями "Організація екстремістського співтовариства", "Шпигунство і підбурювання до шпигунства", "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності", "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності". Асєєва утримуватимуть у колонії суворого режиму. Як відомо, з перших днів окупації Донецька Асєєв писав під псевдонімом Станіслав Васін статті для різних українських видань, правдиво зображуючи життя у "ДНР". За різними даними, журналіст перебуває в ув’язненні з травня або червня 2017 року. Спершу він просто зник, два тижні про нього нічого не було відомо. Пізніше підконтрольне Росії угруповання "ДНР" визнало його затримання й звинуватило у шпигунстві на користь України.

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах