Політика  |  29.04.13  |  понеділок
 

"Свобода" вимагає, щоб Польща визнала операцію "Вісла" етноцидом

Окрім цього, "свободівець" Олег Панькевич зазначив, що українська влада повинна належним чином, на державному рівні шанувати пам'ять про цю трагічну сторінку нашої історії.

На думку заступника голови ВО "Свобода", народного депутата Олега Панькевича, польська влада повинна визнати акцію "Вісла" етноцидом українців.

На сайті політсили розміщена заява Панькевича, в якій чиновник зазначає, що задля укріплення українсько-польських відносин, польська влада повинна довести свою державну мудрість і визнати акцію "Вісла" злочинною.

"Свободівець" також зазначив, що у 66-ту річницю від початку акції "Вісла" нащадки і самі депортовані збируться на молитві та віче, аби вшанувати 150 тисяч українців, "які стали жертвами етноциду".

"Їх позбавили рідного дому тільки за те, що вони були українцями. Ще близько 4 тисяч осіб, у тому числі дітей, відправили до концентраційного табору у м. Явожно, а кілька тисяч мирних жителів були знищені за участю представників офіційної влади. Донині польська держава і суспільство належним чином не засудили акцію "Вісла", -

зазначив Панькевич. Політик також додав, що через депортацію українців жодних протестів з боку польської громадськості не виникало, і назвав це (а також події, пов'язані з відзначенням 70-ї річниці Волинської трагедії) ознаками ксенофобії та шовінізму. При цьому "свободівець" наголосив, що і в Україні влада належним чином не шанує пам'ять про цю трагічну подію нашої минувшини.

Нагадаємо, що в польському парламенті 11 квітня цього року було зареєстровано проект постанови про визнання ОУН, УПА, СС-Галичини і української поліції на німецькій службі злочинними організаціями, які вчинили геноцид проти польського населення в 1939-1947 роках на сході Польщі.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 7295

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах