Політика  |  15.10.19  |  вівторок
 

Суд прийняв рішення, що ставить під загрозу легітимність перебування Зеленського на посаді

Окружний адміністративний суд Києва 11 жовтня визнав незаконним звільнення з посади голови КСУ Станіслава Шевчука і поновив його на цій посаді. Зайняти крісло голови Конституційного суду України, яке зараз займає Олександр Тупицький, Шевчук хоче негайно.

 Така юридична колізія може мати й глобальні політичні наслідки для України. 

Як застерігав ще у травні цього року юрист і нардеп Сергій Власенко, таке судове рішення може поставити під загрозу легітимність перебування Володимира Зеленського на посаді Президента України.

Як пояснював Власенко, визнання судом незаконності звільнення з посади голови КСУ Шевчука означатиме незаконність призначення на цю посаду 14 травня Наталії Шаптали, яка у день інавгурації привела до присяги новообраного Президента України Володимира Зеленського.

«Якщо пан Шевчук зараз піде до суду, він поставить під сумнів легітимність приведення до присяги новообраного Президента»,

— застерігав Власенко Шевчука від юридичної колізії.

Як відомо, після Наталії Шептали 17 вересня Конституційний суд України очолив Олександр Тупицький, чиє обрання на посаду голови КСУ тепер також стало частиною юридичної колізії.

Тим часом Станіслав Шевчук сьогодні приходив до Конституційного суду України і подав офіційний документ з посиланням на рішення суду, за яким просить негайно поновити його на посаді голови КСУ. Відповідну заяву і рішенян Окружного адмінсуду Києва Шевчук опублікував на своїй сторінці у Фейсбук.

 У цьому разі прийти на роботу до Конституційного суду Станіслав Шевчук має намір вже завтра.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах