Політика  |  25.09.18  |  вівторок
 

Стан Володимира Балуха надзвичайно тяжкий, - Денісова

Уповноважений ВР з прав людини звернулася до віце-президента Червоного Хреста з проханням терміново сприяти візиту незалежних лікарів до українського політв'язня.

Омбудсмен Людмила Денісова написала листа до віце-президента МКЧХ Жиля Карбоньєра, в якому заявила, що стан Володимира Балуха є надзвичайно тяжким.

"Стан Володимира Балуха надзвичайно тяжкий. Після фізичного насильства адміністрацією пенітенціарної установи він отримав численні побої печінки, спини та голови. Це значно погіршило його стан здоров’я. Звернулася до Віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньєра терміново сприяти візиту лікарів до Володимира",

- написала Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Вона також додала, що навіть після її звернень до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової, до цих пір українському політв'язню не надали медичної допомоги.

"Володимиру зараз життєво необхідна кваліфікована медична допомога. Сподіваюся, що найближчим часом Міжнародний Комітет Червоного Хреста надішле до нього незалежних медичних працівників",

- заявила український омбудсмен.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Балуха у грудні 2016 року за те, що нібито на горищі його будинку знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок. За зберігання боєприпасів Балуха визнали винним і засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні. Натомість правозахисники стверджують, що Балуха засудили через його проукраїнську позицію – український прапор на подвір’ї його будинку.

Під час другого "судового процесу" над українцем, який відбувся 5 липня цього року, Володимира Балуха визнали винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудили до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

Відомо, що українець 19 березня оголосив безстрокове голодування. Натомість Росія запевнила Євросуд, що Балух не голодує.

Пізніше стало відомо, що Балух продовжує втрачати вагу, у нього з'явивися сильний біль у печінці та серці.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах