Політика  |  16.02.18  |  п'ятниця
 

Стали відомі подробиці миротворчої місії на Донбасі

Спецпредставник США в Україні Курт Волкер озвучив план, який раніше він узгодив з російською стороною. Проект передбачає повну реалізацію Мінських угод.

Про це він повідомив під час Мюнхенської конфереції з безпеки, в якій також бере участь Президент України Петро Порошенко.

Відзначимо, що напередодні відриття Конференції, екс-генсек НАТО Андерс Расмуссен, який зараз є позаштатним радником Президента України Петра Порошенка, презентував доповідь, в який виклав чіткий план реалізації Мінських угод на Донбасі.

Курт Волкер, коментуючи цей план колишнього глави НАТО, повідомив, що він найбільш близький до реальності. Саме ці пункти Волкер обговорював з помічником президента Росії Сурковим.

Передбачається, що введення миротворчих сил на Донбас пройде в кілька етапів. Два місяці піде на припинення вогню, потім стільки ж часу необхідно для встановлення контролю над усією окупованою територією, зокрема над кордоном з Росією, а потім ще півроку буде відбуватися підготовка до місцевих виборів, амністії і надання особливого автономного статусу Донбасу.

План передбачає введення великого контингенту миротворців ООН. Йдеться про 30 тисяч осіб, в тому числі 5-ти тисячах спостерігачів на українсько-російському кордоні і 4-х тисячах іноземних поліцейських. Командувати контингентом буде безпосередньо ООН, а не представники окремих країн.

Важлива деталь - серед учасників контингенту не буде військовослужбовців з блоку НАТО. Можливими учасниками миротворчої місії можуть бути військові з Австрії, Фінляндії, Швеції, Бразилії, Білорусі або інших нейтральних країн.

Росія повинна забезпечити припинення вогню з боку сепаратистів, а також змусити місцевих "польових командирів" повністю підкоритися вимогам міжнародних миротворців.

Відзначимо, що РФ поки наполягає на передачі контролю над кордоном вже після виборів на Донбасі, амністії і надання автономного статусу. В цьому поки є головна суперечність між американською і російською позицією щодо миротворчої місії.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах