Політика  |  17.01.18  |  середа
 

Стало відомо, чому Україна не воювала за Крим

Посол України в Польщі Андрій Дещиця, який на момент анексії півострова був в.о. міністра закордонних справ, дав цікаві свідчення в суді у справі державної зради Віктора Януковича.

Як він стверджує, лідери Євромайдану, які очолили Україну на початку 2014 року, не стали боротися за Крим, тому що хотіли узаконити своє перебування при владі. Згідно з Конституцією, в країні не можна проводити президентські і парламентські вибори, якщо діє військовий стан.

Як свідчить Дещиця, відмовившись від боротьби за Крим, Україна отримала можливість в травні 2014 року вибрати своїм президентом Петра Порошенка в першому ж турі.

"Це було колегіальне рішення Ради безпеки, ООН і України. Запровадження воєнного стану могло мати відповідні наслідки, про які нас попереджали також наші міжнародні партнери, і цю інформацію я також доводив членам Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО, який зараз очолює Турчинов - ред). Йшлося про те, що під час військового стану не можна було б провести вибори президентські чи парламентські. А такі вибори були необхідні в зв'язку з тим, що сталося самоусунення президента від влади",

 - заявив Дещиця в Оболонському райсуді Києва.

Нагадаємо, що Антитерористична операція на Донбасі оголошена в.о. Президента України Олександром Турчиновим 14 квітня 2014 роки за два дні до референдуму в Криму, на підставі якого Росія анексувала півострів. Військовий стан в Україні досі не ввели.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах