Політика  |  22.05.19  |  середа
 

Стала відомою офіційна причина розпуску Верховної Ради

Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду через фактичний розпад коаліції.

Відсутність коаліції в парламенті буде причиною, вказаною в указі президента про розпуск Верховної Ради. Про це сказав радник президента з юридичних питань Андрій Богдан.

Президент Володимир Зеленський, за його словами, у своєму указі про розпуск парламенту буде спиратися на норми Конституції.

"Пункт перший статті 90 Конституції України - це відсутність коаліції у Верховній Раді. Указ президента не може ґрунтуватися на будь-яке рішення будь-яких суддів. В даному випадку - це буде оцінка правової ситуації, що склалася у Верховній Раді. Цей указ буде грунтуватися виключно на Конституції України", - прокоментував Андрій Богдан.

На зустрічі з лідерами парламентських фракцій Володимир Зеленський пояснив, чому вирішив розпустити Верховну Раду і відкрити шлях до дострокових виборів. Він вважає, що нинішній парламент вичерпав свою довіру у громадян України.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

"Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції - 4%. Це - оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень", - заявив Зеленський.

Будучи гарантом Конституції, як додав Зеленський, він зобов'язаний гарантувати права громадян України. Юридичною підставою для розпуску він вказав відсутність коаліції з 2016 року.

Раніше лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що дострокові вибори Верховної Ради можуть відбутися 21 липня.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах