Політика  |  14.01.19  |  понеділок
 

США відновлять свою військову базу неподалік від кордону РФ

Військово-морські сили Сполучених Штатів Америки мають намір збільшити свою присутність у Арктиці.

Причиною цьому є загроза суперництва на Крайній Півночі внаслідок появи нових морських шляхів та глобального потепління. Зокрема суперництво може виникнути, перш за все, із Росією.

Таку інформацію опублікувало авторитетне видання "The Wall Street Journal". Мова там і де про те, що найближчим часом корабель ВМС США пройде через води Арктики. Відбутися це має в ході так званої операції по забезпеченню судноплавства. Відповідну заяву нещодавно зробив Річард Спенсер, міністр Військово-морських сил США. Також він наголосив на тому, що прохід американського судна стане першою подібною операцією флоту США у водах Арктики. Військово-морські сили США, окрім цього, відправлять на острів Адак. Він знаходиться у штаті Аляска, де будуть базуватися ресурси військового призначення. Також відзначається, що до складу нового підрозділу на Адаці увійдуть надводні кораблі та літаки-розвідники.

Глобальні кліматичні зміни призвели до стрімкого танення льодовиків в літні місяці, що, у свою чергу, посприяло створенню нових морських шляхів. Відповідно до цього відбулося й більш активне освоєння Арктики, підкреслюють у США.

Але якщо розглянути ситуацію із військової та торгової точок зору, то в арктичній зоні вона стає все більш напруженою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах