Політика  |  29.09.21  |  середа
 

Російська біатлоністка буде виступати за збірну України

22-річна біатлоністка з Росії Дар’я Сідорова змінює громадянство та переходить у збірну України.

Збірна України з біатлону продовжує підготовку до наступного зимового сезону, і в рамках цього тренувального процесу чоловіча та жіноча команда “А” прибули в Чернігів для виступу на чемпіонаті України з літнього біатлону.

Як повідомляє «Варта1», з посиланням на «Суспільне», у всеукраїнських змаганнях брала участь не лише основна команда, але й збірні “Б” та юніорські. Зокрема, у жіночій спринтерській гонці бігла 22-річна Дар’я Сідорова — це біатлоністка з Росії, яку ще на початку літньої підготовки журналісти помітили на тренуваннях зі збірною України.

Тоді президент федерації біатлону Володимир Бринзак пояснював, що Сідорова “тренується за свої кошти, немає жодного переходу. Про це не треба навіть і говорити, бо це роздувається і ні про що”. Та тоді ж доповнив, що вона може стартувати на чемпіонаті України з літнього біатлону, адже він є відкритим для іноземних спортсменів.

Дар’я Сідорова виступала на чемпіонаті України не “поза заліком” (як, наприклад, біатлоністки з Молдови), а як представниця Закарпатської області. І в спринті з одним промахом фінішувала на сьомому місці, випередивши зокрема Катерину Бех, Надію Бєлкіну та Ольгу Абрамову.

У гонці переслідування на старт Сідорова не вийшла, однак пробігла Гонку чемпіонів у той ж день в Чернігові.

“Ми зараз чекаємо на указ президента щодо її громадянства. Як тільки буде указ, і вона отримає паспорт, вона вступить до Київського державного університету і, сподіваюсь, буде виступати на Універсіаді в грудні цього року. Поступово буде адаптуватись в Україні, буде старатись потрапити в команду вже наступного року для підготовки в новому олімпійському циклі”,

— пояснив Бринзак.

Хто така Дар’я Сідорова?

22-річна Дар’я Сідорова є представницею Тюменьської області. Її останні міжнародні старти відбулися ще в сезоні 2019/20, коли двічі фінішувала у топ-20 юніорського Кубка IBU. Однак на юніорський чемпіонат світу в тому сезоні біатлоністка не змогла відібратися.

У сезоні 2020/21 юніорський Кубок IBU було скасовано через пандемію, єдиний старт юніорів – чемпіонат світу, але туди Дар’я не пройшла кваліфікацію в команді (не вистачило чотирьох балів).

У березні 2021 року Дар’я Сідорова змагалася на чемпіонаті Росії в складі Тюменьської області. В естафетній гонці вона посіла четверте місце. А уже через два місяці — перебувала на зборах разом зі збірною України.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e