Політика  |  05.10.18  |  п'ятниця
 

Сенцов припиняє голодування

Український режисер, якого засудили в Росії до 20-ти років тюрми, у листі пояснив своє рішення.

Політв'язень Олег Сенцов заявив, що його змусили припинити голодування, не враховуючи його думки. Він припинить голодування з 6 жовтня.

Про це йдеться у відкритому листі українця, якого адвокат Дмитро Дінзе передав російській "Новой газете".

Сенцов пояснив, що змушений піти на такий крок задля того, щоб уникнути примусового годування.

"У зв'язку з критичним станом мого здоров'я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах, які почалися, найближчим часом до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки, що йому загрожує. Насильницьке годування буде проводитися в рамках реанімаційних заходів щодо порятунку життя пацієнта. У даних умовах я змушений припинити своє голодування із завтрашнього дня, тобто з 6.10.18",

- написав Сенцов.

При цьому він попросив вибачення у тих, "кого підвів", адже не досяг мети, якої прагнув.

"145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів...",

- йдеться в заяві.

Напередодні Уповноважений Росії з прав людини Тетяна Москалькова заявляла, що стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова "стабільний" і йому "скоригована програма лікування".

 

ДОПОВНЕНО

Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе в інтерв'ю "Медузе" заявив, що його підзахисний припинив голодування, бо з нього погрожували "зробити овоч" і обіцяли примусове годування.

Ще один коментар в ефірі "Громадського" дала сестра Сенцова Наталія Каплан. Зокрема, вона заявила, що навіть після припинення голодування залишається загроза смерті українського режисера. Каплан підтвердила, що стан здоров’я Олега дуже поганий.

У ще одному листі, якого Сенцов написав своїй сестрі, він детально пояснив причини припинити своє голодування:

"Я змушений завтра знятись з голодування. До відкритого листа мені додати нічого. Мене ще минулого тижня мали почати виводити з нього. Але я трішки відтермінував, останнє обстеження показало, що "полетіли" внутрішні органи. У серці почалась аритмія з ішемією, нирки забились і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилась і почала розкладатись, кишечник, мозок - там все".

Сенцов також додав, що йому "не залишили вибору", і він "не хоче перетворювати це все у принизливе видовище".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах