Політика  |  13.11.18  |  вівторок
 

Сектор Гази та Ізраїль домовились про перемир'я

Перед цим Сектор Гази зробив ряд ракетних обстрілів Ізраїлю. Останні активували "Залізний купол" для відбиття атаки і почали військову операцію.

Про це повідомляє агентство Associated Press.

Почалося все з того, що в Палестині пройшли чутки про швидке Ізраїльське вторгнення. В Сектор Гази була відправлена ​​диверсійна група, яка знищила одного з ватажків ХАМАСу. В ході операції загинув один офіцер ЦАХАЛу. Відповідь палестинців не змусив себе довго чекати, вони випустили 17 ракет по території Ізраїлю, на що останні відповіли 40-ка ударами по території Гази.

На наступний день по Ізраїлю прилетіло вже 300 ракет, 60 з яких були відбиті системою ПРО "Залізний купол". Велика частина снарядів впала в пустелю, однак деякі потрапили по будовах і завдали значної шкоди і призвели до втрат як серед військових, так і мирного населення. Наприклад, одна з ракет потрапила в цивільний автобус. У відповідь армія Ізраїлю підключила свої винищувачі і теж завдала серію ракетних ударів по позиціях ХАМАС. Під обстріл потрапив ряд стратегічних об'єктів організації: склади зі зброєю, командні пункти ХАМАС і "Ісламського джихаду" і точки запуску ракет. Крім цього ЦАХАЛ атакував штаб-квартиру телекомпанії Аль-акса.

Такі дії швидше за все привели б до чергового масштабного військового конфлікту між сторонами, якби не втручання світової спільноти і бажання сторін припинити взаємні обстріли. Незабаром має бути опублікований план Дональда Трампа з врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, а поки сторони домовилися про припинення вогню за посередництва Єгипту.

Представники Ізраїлю на переговорах заявили, що їх подальша реакція буде залежати від розвитку ситуації на місці. Це перемир'я завершило одне з наймасштабніших загострень між Ізраїлем і Сектором Гази за останні кілька років.

До слова, Україна заявила про категоричну підтримку Ізраїлю і назвала неприйнятними обстріли ізраїльської території. Також в Міністерстві закордонних справ України висловили співчуття у зв'язку із загиблими і пораненими згодом обстрілів громадянами країни.

Нагадаємо, що армія Ізраїлю здійснила ракетний обстріл території Смуги Гази. У результаті ракетного обстрілу по Ізраїлю з боку сектора Гази вже постраждали 53 особи.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах