Політика  |  21.09.18  |  п'ятниця
 

Російську мову на Донбасі хочуть позбавити статусу офіційної

Прокуратура Донеччини пред’явила позов до суду в інтересах держави на рішення облради від 16 серпня 2012 року, яким російську на території області визнано регіональною.

 "Апаратом прокуратури області установлено, що рішенням Донецької обласної ради від 16.08.2012 №6/14-346 "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики" у Донецькій області" визнано на території області поряд з українською мовою, як державною, російську мову, як регіональну",

- йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Донецької області.

Водночас Конституційним судом України 28 лютого 2018 року у справі №1-1/2018 вказаний Закон визнано таким, що не відповідає Конституції України. При цьому, Донецькою обласною радою не вжито жодних заходів щодо скасування прийнятого нею рішення.

Відтак, до Донецького окружного адміністративного суду пред’явлено позов в інтересах держави про визнання протиправним та не чинним вказане рішення.

Також, з метою скасування незаконних рішень територіальних рад, прийнятих з зазначених питань, Волноваською, Костянтинівською, Слов’янською та Краматорською місцевими прокуратурами пред’явлено 6 позовних заяв.

Нагадаємо, 18 вересня Львівська облрада прийняла рішення встановити мораторій на російськомовні пісні.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах