У Асамблеї впевнені, що, "жоден з аргументів, які використовує РФ для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності". У резолюції зазначено, що ультраправі сили не причетні до захоплення центральної влади в Києві, "і не було ніякої безпосередньої загрози для прав російськомовної етнічної меншини".
"Асамблея вважає, що прагнення до відокремлення (Криму) і приєднання до РФ було ініційовано та спровоковано російською владою під прикриттям військового втручання",
- йдеться в документі.
Крім того, ПАРЄ висловила побоювання щодо російської військової присутності на кордоні з Україною. Також резолюція фактично стверджує, що до снайперів, які влаштували стрілянину на Майдані, прямо причетна колишня влада України.
Документ визнає референдум в Криму 16-го березня таким, що не відповідає Конституції Криму та України. Як відзначає ПАРЄ, "результати референдуму і незаконна анексія території з боку Російської Федерації не мають юридичної сили і не визнаються Радою Європи". В резолюції чітко сказано, що Асамблея повністю визнає законність нової влади в Києві та рішень, які були нею прийняті.