Політика  |  04.05.18  |  п'ятниця
 

Радбез ООН стосуватиметься Криму та Донбасу

Засідання саме у відкритому форматі щодо ситуації в Україні не проводилося з лютого 2017 року.

Заплановане на 29 травня відкрите засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні детально розгляне два аспекти: нехтування правами людини в окупованому Росією українському Криму, а також посилення агресії на Донбасі.

Про це розповів речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає "Укрінформ".

"Ми вважаємо, що проведення обговорень у Раді Безпеки ООН 29 травня дасть нам можливість продовжити міжнародні зусилля з вирішення українського питання, обговорити шляхи подальшої підтримки з боку Ради Безпеки та ООН загалом",

- сказав Ніколенко.

Він також додав, що членів Радбезу поінформують про нинішню ситуацію на сході України, яка характеризується посиленням насильства та обстрілів з боку бойовиків, підтримуваних Росією.

Що стосується ситуації в Криму, за словами дипломата, обов'язково обговорюватиметься практика окупаційної влади щодо грубих порушень прав людини, утисків активістів і журналістів, а також незаконних затримань й арештів громадян.

Раніше Республіка Польща, яка з 1 травня прийняла головування в РБ ООН, включила українське питання в порядок денний роботи Радбезу в травні. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін подякував польській стороні за таку ініціативу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах